Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Іранці сказали коли зможуть передати "чорні скриньки" Україні

Як повідомили у прес-службі РНБО, у рамках розслідування катастрофи українського літака Боїнг 737-800 UR-PSR у вівторок, 21 січня, до Києва прибули представники Організації цивільної авіації (САО) Ірану на чолі з уповноваженим з розслідування Ісламської Республіки Іран (ІРІ).

Пристайко: делегація з Ірану вже в Україні

Також до роботи експертної групи долучилися фахівці Канади та Франції.

22 січня експерти мали можливість ознайомитися з технічними можливостями зчитування інформації з бортових засобів реєстрації польотної інформації - так званих ʺчорних скриньокʺ - Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, лабораторії Національного авіаційного університету та Науково-виробничого підприємства ʺДискові системиʺ.

Цього ж дня Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехром Мораді, на якій обговорювалося питання подальшої взаємодії України та Ірану щодо розслідування авіакатастрофи українського літака. У зустрічі взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ісламській Республіці Іран Сергій Бурдиляк.

У четвер, 23 січня, О. Данілов зустрівся з іранським уповноваженим з розслідування авіакатастрофи стосовно питання роботи експертної групи.

Під час зустрічі О. Данілов наголосив на особливій важливості питання отримання Україною ʺчорних скриньокʺ.

Своєю чергою, іранський уповноважений з розслідування авіакатастрофи зазначив, що остаточне рішення щодо подальшої роботи із засобами реєстрації польотної інформації буде ухвалено після доповіді іранської делегації керівництву країни про результати візиту в Україну та з урахуванням вимог статті 26 Чиказької конвенції і Додатку 13 до неї.

Секретар РНБО України наголосив на повній технічній готовності України забезпечити необхідний комплекс робіт для дослідження ʺчорних скриньокʺ.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран-Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. У літаку було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі 176 осіб загинули. І лише 11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак авіакомпанії МАУ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ