Слухай онлайн
Політика

Кіровоград відмовився прийняти назву Інгульськ без "референдуму"

Кіровоградська міськрада у вівторок звернулася до Верховної Ради з проханням відкласти перейменування міста до проведення місцевого референдуму. У рішенні, ухваленому на сесії ради, депутати також висловлюють незгоду з рішенням парламентського комітету про перейменування міста в Інгульськ. Про це пише місцеве видання "Гречка".

Депутати вирішили, що ця назва ігнорує думку жителів міста.

Перейменування міста має відбутися у межах декомунізації. Попередній склад міськради не зміг сам вирішити, як назвати місто, і наприкінці жовтня направив на розгляд Верховної Ради сім можливих варіантів, які перемогли на громадських слуханнях, що відбулися 27 серпня. Це Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький, Благомир.

Наприкінці грудня комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування підтримав перейменування Кіровограда в Інгульськ за назвою річки Інгул, яка протікає через місто.

25 жовтня у місті паралельно з місцевими виборами проводили опитування з перейменування міста, в опитуванні взяли участь 45863 осіб (населення міста - 200 тис. осіб), з них понад 35 тисяч проголосували за Єлисаветград. Однак результати опитування не мали жодної юридичної чинності.

LB.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ