Слухай онлайн
Політика

Кріль розповів, як мер Львова "плакався в шубу" Тимошенко

Доручення Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Держказначейству про негайне виділення коштів для оплати платежів Львівської міськради є відкритим застосуванням адміністративного ресурсу на президентських виборах, що мають зафіксувати міжнародні спостерігачі. Так сьогодні прокоментував відповідне розпорядження керівника уряду Голова Єдиного Центру, народний депутат України Ігор Кріль.

За його словами, у цих діях Ю.Тимошенко вельми виразні ознаки політичної корупції за рахунок коштів Державного бюджету. Прем’єр-міністр, яка балотується на посаду Президента, з метою втілення свого приватного прагнення, не криючись використовує ресурси держскарбниці, тобто гроші платників податків, як політичний хабар виборцям.

«Мер Львова розіграв із керівником Кабміну нехитру сценку: він поплакався в прем’єрську шубу на дефіцит грошей, вона одразу ж розпорядилася дати необхідну суму. Зовні все це має вигляд турботи про львів’ян, але насправді свідчить про непрофесіоналізм уряду. Адже спочатку Держказначейство затримувало платежі міста, бо елементарно не мало з чого платити, а потім, з царської милості, потрібні кошти раптом з’явилися. Причина щедрості проста, як гумор Петросяна – таким нехитрим трюком Ю.Тимошенко намагається купити прихильність мешканців Львова, якої гостро не вистачає в останні дні перед вирішальним голосуванням. Звісно, не факт, що реальні гроші надійдуть, зате на публіку така чутливість кандидата в Президенти має справити належне враження”.

І.Кріль відзначив, що за останній рік хронічні борги Державного бюджету перед місцевими стали повсюдним явищем. За словами політика, мер найменшого містечка, будь-який голова місцевої адміністрації підтвердять, що Держказначейство не платить за платіжними дорученнями, що призводить до зростання заборгованостей у бюджетній сфері, зриву пріоритетних регіональних і місцевих програм.

Керівники місцевих органів влади неодноразово публічно звертали увагу Кабінету Міністрів на ці давні проблеми. Географія цих звернень – вся країна, з Півночі до Півдня і зі Сходу на Захід. За цими апеляціями стоять інтереси місцевих громад, які нічим не гірші за мешканців «привілейованих», із точки зору політичних інтересів Прем’єра, міст і областей. Однак обґрунтовані та гострі звернення мерів і голів держадміністрацій, переважно, не долітають до 7 поверху урядового будинку.

«Ю.Тимошенко вивернула проблему заборгованості собі на користь, для одержання виборчих переваг. Роздаючи бюджетні кошти для вразливих в електоральному плані регіонів, вона банально купує собі голоси. Це наочно вказує на причину неприйняття Державного бюджету на 2010 рік. Отже, нині уряд розпоряджається коштами вже не в «ручному», а у «виборчому» режимі», - зробив висновок Голова Єдиного Центру.

На його переконання, єдиним урядовим рішенням, що спростує наведені висновки, стане одночасне погашення всіх боргів Державного бюджету перед усіма без винятку місцевими бюджетами, розблокування казначейських рахунків місцевих органів влади. «Тільки тоді Ю.Тимошенко – Прем’єр і кандидат у Президенти – підтвердить, що для неї не існує «своїх» і «чужих» регіонів, «потрібних» і «непотрібних» людей», - вважає І.Кріль.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ