Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

КВУ ініціює Меморандум про співпрацю між громадськими організаціями

Комітет виборців України ініціює підписання Меморандуму про співпрацю між громадськими організаціями щодо спостереження за виборами в Україні та вироблення спільної позиції щодо реформування виборчого законодавства.

Про це інформує пресслужба КВУ.

Упродовж останніх років в Україні спостерігається постійне зростання інтересу громадських організацій до здійснення спостереження за ходом виборчих процесів. Про це свідчить щорічне зростання кількості громадських організацій, які отримують дозволи на спостереження за виборами. Так, якщо на позачергових виборах Президента України 2014 року лише 10 громадських організацій отримали від ЦВК дозвіл спостерігати за виборчим процесом, то на чергових виборах Президента 2019 року – в 13 разів більше, 139 організацій.

На думку ВГО КВУ вкрай важливо, щоб зростання активності в питанні спостереження за виборами відповідало критеріям якісного та незалежного спостереження. З цією метою представники ВГО КВУ пропонують громадським організаціям, які зацікавленні в здійсненні спостереження за ходом виборчих процесів в України, консолідувати зусилля, спрямовані на покращення якості виборчих процесів в Україні, уклавши відповідний Меморандум.

У рамках Меморандуму пропонується здійснювати заходити щодо регулярного обміну інформацією та кращими практиками, які допоможуть підвищити рівень громадського спостереження за виборами в України. Підписанти Меморандуму також домовляються виробити спільну позицію щодо необхідності збереження пропорційної виборчої системи із відкритими списками на наступних парламентських виборах 2023 року та в цілому сприяти проведенню виборчої реформи в Україні.

«Наша мета – консолідувати зусилля громадських організацій, які зацікавлені в незалежному спостереженні за виборами. Важливо, щоб таке спостереження відповідало вимогам часу та кращим практикам в цій сфері. Ми відкриті до співпраці з іншими організаціями та запрошуємо колег долучитися до підписання Меморандуму», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Долучитися до Меморандуму можна надіславши відповідний лист на електронну адресу Комітету виборців України: [email protected] (вкажіть своє ПІБ, посаду та назву організації, яку ви представляєте).

Ознайомитися із проектом Меморандуму можна тут.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ