Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ: Зеленський не зупинив зростання цін на продукти харчування

Півтора роки тому В. Зеленський пообіцяв, що не допустить зростання цін в Україні і анонсував пакет жорстких заходів. Однак цю обіцянку виконано не було.
Фото Олена Ляхович

Про це інформує Комітет виборців України.

"Сделаем все, чтобы не допустить роста цен на продукты и товары первой необходимости в регионах. Поскольку призывы к совести некоторых продавцов не помогли, будет пакет жестких мер, который испортит планы всем спекулянтам", - В. Зеленський в березні 2020 року.

За підсумками 2020 року вартість продуктів харчування в середньому зросла на 5,2% (подорожчали майже всі крупи, хліб, яйця). У 2021 році суттєво зросли ціни на певні види товарів. Зокрема, ціни на олію зросли на 60%, цукор та яйця подорожчали на третину. Через подорожчання палива зросли ціни на проїзд. 

У вересні 2021 року ціни на продукти харчування сягнули трирічного максимуму. За даними Державної служби статистики у вересні 2021 року інфляція у річному вимірі прискорилася до 11% із 10,2% у серпні. При цьому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше здорожчали яйця – на 13,6%. На 3,7-1,1% зросли ціни на сало, овочі, молоко та молочні продукти, м’ясо та м’ясопродукти, масло та хліб. Середні ціни на харчові продукти у порівнянні від вересня 2021 року до вересня 2020 року зросли на 14%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ