Слухай онлайн
Культура

Львівська опера презентувала першу прем’єру 121-го театрального сезону

20 вересня у Львівській національній опері відбулося поновлення балету «Створення світу» А. Петрова, який раніше був у репертуарі театру з 1972 року й неодноразово поновлювався. В основі сюжету балету – створення Землі, перших людей й одвічне протистояння добра і зла. Про це повідомляють у пресслужбі Львівської Національної Опери.
1/3

Новітню прем‘єру балету колектив Львівської національної опери присвятив 90-літтю з дня народження художника-сценографа Євгена Лисика (1930-1991). Саме з його оригінальними декораціями, що належать до Золотого фонду театру, відбулося поновлення балету. 

Вони щонайкраще підкреслюють актуальність цієї вистави і в наш час, торкаючись питань про долю людства у всепоглинаючому протистоянні зі злом. Людяність, жертовність, прагнення краси, незламність духу – ці якості допомагають перемогти спокуси, ницість, духовну порожнечу.

Пам‘яті Євгена Лисика у театрі присвятили ще два проєкти, а саме: виставку його сценографічних ескізів та декорацій, яку можна оглянути у фоє, а також трансляцію відеоспогадів митців, які співпрацювали із Лисиком за його життя. Відеотрансляцію можна було переглянути перед виставою у Дзеркальній залі Львівської національної опери, а також записи є доступні на YouTube каналі театру за посиланням.

1/3

Балет «Створення світу» артистам довелося готувати у непростих умовах карантинних обмежень. Тому балет виконувався під фонограму, яку оркестр театру записав заздалегідь. До того ж, виставу презентували без антракту, що стало викликом для виконавців «Створення світу», адже твір вирізняється складністю для танцівників головних партій, які майже увесь час перебувають на сцені. 

Тож балет «Створення світу» став першою прем‘єрою Львівської національної опери у 121-му театральному сезоні, а також першою прем‘єрою серед інших музичних театрів України, які лише розпочали новий сезон!

1/3

Дійові особи та виконавці прем‘єрної вистави 20 вересня:

Бог-Творець – Адель Кінзікеєв
Адам – Олександр Омельченко
Єва – Дарина Кірік
Чорт – Андрій Михаліха
Чортиця – Уляна Корчевська
Ангели – Уляна Барна, Анастасія Бондар, Анастасія Гнатишин, Галина Горбачук
Оточення Чорта – Олег Ласка, Юрій Мартин, Мирослав Мельник, Володимир Судомляк.

Постановники:

Хореографія – Михайло Заславський, заслужений діяч мистецтв України в редакції Германа Ісупова, народного артиста України
Сценографія – Євген Лисик, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка 
Балетмейстер капітального поновлення – Сергій Наєнко, заслужений артист України
Художник капітального поновлення – Тадей Риндзак, народний художник України
Костюми капітального поновлення – Оксана Зінченко, заслужена художниця України
Диригент капітального поновлення – Юрій Бервецький, заслужений артист України

1/2

Нагадаємо, повторний показ прем’єрної вистави відбудеться 27 вересня. Початок о 18:00.
Квитки можна придбати за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ