Німецькі партнери передали чотири генератори для культурних установ Львова.
Зокрема, для Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу, Центрального державного архіву у Львові та Музею історії релігії передали генератори потужністю 10 кВт, повідомляє Львівська облрада.
Ще один найбільший генератор вагою понад 3,3 тонни та потужністю 270 кВт отримав Львівський національний академічний театр опери й балету імені Соломії Крушельницької.
«Генератор, який ми отримали, освітить нам сцену, фоє, обігріє і наш глядач побачить наші вистави, прем’єри. Ми єдиний наразі театр в Україні, який буде мати таку підстанцію. Її потужністю ми зможемо поділитися, до прикладу, з театром Заньковецької», - повідомив директор Львівської національної опери Василь Вовкун.
Директор Музею історії релігії Орест Малиць зазначив, що отриманий генератор дозволить їм запускати котельню для забезпечення стабільного температурного режиму у музеї, а отже належному збереженню експонатів.
Як розповів директор Історико-краєзнавчого музею Ігор Тимець, це уже 9 фура допомоги з Німеччини від початку військової агресії рф. Раніше за сприяння Львівської обласної ради, Західноукраїнської спілки музеїв, Штабу порятунку спадщини ЛОГО «Тустань» було передано допомогу від німецьких благодійників 90 музейним закладам і заповідникам України. Допомогу отримали також для близько 150 дерев`яних церков у Львівській та Тернопільській областях.
«Це дороге і дуже потрібне обладнання: осушувачі, зволожувачі, генератори, близько 1200 вогнегасників. Окрім того, реставраційні матеріали, плівки, рукавиці, захисні матеріали, гігрометри», - пояснив Ігор Тимець.