Львівська ОДА подала свої пропозиції до Верховної Ради України та сподівається, що народні депутати на осінній сесії приймуть усі необхідні законопроекти для повернення ЛАЗу у державну власність. Про це голова Львівської ОДА Олег Синютка розповів журналісту Гал-Інфо.
«Ми подали свої пропозиції та сподіваємось, що народні депутати на осінній сесії приймуть всі необхідні законопроекти для повернення Львівського автобусного заводу у державну власність. Уже після того ми зможемо шукати нового, ефективного інвестора, котри би розглянув можливість реанімації підприємства», - зазначив Олег Синютка.
Він також зазначив, що на сьогодні влада може лише докласти зусиль, аби не допустити остаточного розкрадання підприємства нинішнім власником. «Наскільки я розумію, земельну ділянку підприємства злодійкувато хотіли роздати під будівництво. Та забудова, яка є на розі Стрийська-Хуторівка, це відчуження, що відбулось до моменту, коли почали розглядати питання порятунку автобусного заводу, - розповів Олег Синютка, - наше завдання зберегти територію ЛАЗу як цілісний майновий комплекс».
Львівський автобусний завод остаточно знищено. Фото
Нагадаємо, 15 жовтня 2001 року Фонд держмайна провів приватизацію ВАТ "Львівський автобусний завод", при якій було продано 70,41% пакета акцій українсько-російському спільному науково-виробничому підприємств ТзОВ "Сіл-Авто".
Після цього виробництво занепало і виникли борги із зарплати, скорочено штат працівників, підприємство майже доведено до банкрутства, а майно розпродують і використовують не за призначенням.
20 січня 2015, депутати Львівської облради під час засідання сесії звернулися до Президента, Кабміну, Генпрокуратури та Фонду державного майна щодо повернення Львівського автобусного заводу в державну власність. "За" таке питання проголосувало 79 депутатів.
Територію ЛАЗу забудовувати не будуть, - Чаплінський
Втім процес повернення у державну власність стратегічного для Львівщини підприємства, що мало б врятувати його від знищення, так і не був розпочатий. Комплекс будівель та споруд за адресою вул. Стрийська,45 у Львові виставили на торги. В повідомленні на сайті СЕТАМ (ред. Система електронних торгів арештованим майном) йдеться про комплекс будівель та споруд загальною площею 19 828,1 кв.м. Стартова ціна – 29 742 150 гривень.
На сьогоднішній день з цехів було вивезено все обладнання. Дахи приміщень знаходиться в аварійному стані, на них ростуть різноманітні кущі та берізки. Окрім того, на території заводу ржавіє багатотонний кран. Не виключено, що його планують порізати на металобрухт.