У межах читань відбудеться презентація нового видання Андрія Сови «Іван Боберський (1873–1947): український націєтворець» та виставка літератури, виданої Комісією тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ.
У четвер, 7 грудня 2023 року о 17.00, у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудуться Треті наукові читання імені Івана Боберського на тему “Іван Боберський – український націєтворець. Життєвий шлях та вшанування пам’яті в Незалежній Україні”.
Лектор: Андрій Сова – доктор історичних наук, професор, доцент кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; дійсний член та голова Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка; старший дослідник, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Модератор заходу: Роман Метельський.
Подія організована у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.
Без Івана Боберського не було б Євгена Коновальця, без Євгена Коновальця – Степана Бандери, Романа Шухевича та цілого покоління борців за волю України.
У межах читань буде обговорено низку питань. Як формувалися світоглядні орієнтири Івана Боберського. Його педагогічну, освітньо-виховну працю у Львові, Галичині, США та Канаді. Внесок у становлення та розвиток українських громадських організацій в Галичині та українській діаспорі. Редакційно-видавничу діяльність на українських землях та в еміграції. Внесок у підготовку та проведення краєвих здвигів у Галичині та участь у міжнародних всесокільських злетах у Празі 1910–1930-х років. Військово-політичну та державотворчу діяльність напередодні Першої світової війни як одного із засновників стрілецького руху, діяльного члена Української бойової управи легіону УСС, члена Головної української ради та Загальної української ради, керівника «Письменничого відділу» Державного секретаріату військових справ ЗУНР, представника уряду ЗУНР у США та Канаді. Творчу спадщину, як автора та укладача науково-методичних праць з тіловиховання, творця української спортивної та військової термінології, ідейного натхненника й редактора українських видань, дослідника еміграційного руху кінця ХІХ – першої третини ХХ ст. та ін.