Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Майже всі нардепи отримали 100% надбавку до зарплати в січні

396 з 415 депутатів Парламенту отримали стовідсоткову надбавку до свого посадового окладу за "інтенсивність праці".
Фото: picture alliance

Про це йдеться у відповіді апарату Верховної Ради на запит УП, пише видання.

Середня виплата на одного депутата за січень 2023 склала 48,8 тисячі гривень. Ця сума охоплює власне оклад, 100% надбавку до окладу та варіативні виплати – за почесне звання, за вчений ступінь, кошти за відпустку, лікарняний або службове відрядження.

Найбільші виплати отримали голова парламенту Руслан Стефанчук – 78,9 тисячі гривень та голова комітету ВРУ у закордонних справах Олександр Мережко, який нещодавно балотувався у президенти ПАРЄ – 69,1 тисячі гривень.

Найменше отримали депутат з групи "Довіра" Валерій Лунченко – 4,9 тисячі гривень і виключений з фракції "слуга" Олександр Дубінський – 5 тисяч гривень.

"З тих 19 депутатів, які не отримали надбавку за інтенсивність роботи, 17 у принципі не отримали жодних виплат за січень. Переважно це позбавлені мандатів нардепи від забороненої ОПЗЖ (Ігор Абрамович, Олег Волошин, Тарас Козак, Наталія Королевська, Ренат Кузьмін, Віктор Медведчук, Юрій Солод, позафракційний Андрій Деркач), а також кілька нардепів з інших фракцій та груп, зокрема Лариса Білозір, Олесь Довгий, Ольга Стефанишина.

Ще двоє нардепів, позбавлений мандата від ОПЗЖ Андрій Аксьонов і Сергій Шахов з групи "Довіра" не отримали зарплату, але отримали компенсацію за невикористану відпустку й відшкодування за відрядження відповідно", — йдеться в повідомленні. 

В УП додають, сумарно на всі виплати депутатам у січні 2023 року пішло 19,4 мільйона гривень, що майже удвічі більше ніж за аналогічний місяць торік, коли на це з бюджету витратили 10,3 мільйона гривень.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ