Міністерство фінансів вирішило проблемні питання відшкодування підприємствам ЖКГ пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг відповідно до нового механізму монетизації субсидій, запровадженого з 1 січня 2018 року. Про це зазначили в прес-службі Мінфіну.
Постанова КМУ від 08.11.2017 № 951 про запровадження в Україні монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг з 2018 року є першим етапом реформування системи розрахунків за субсидіями, що передбачає перехід на прозорі та своєчасні розрахунки "живими" коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг.
З метою здійснення вчасних розрахунків з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельними кооперативами (ОСББ/ЖБК) Мінфін 30 січня надав роз’яснення Казначейству стосовно перерахування субвенції з надання пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг.
Крім того, Мінфіном було підготовлено доручення Казначейству на перерахування грошовими коштами частини субвенції на оплату квартирної плати та інших послуг згідно із нормативами, встановленими Міністерством фінансів.
Наразі Мінфін розпочав процес підготовки системних змін до постанови КМУ від 04.03.2002 № 256, де буде запропоновано перехід до другого етапу реформування системи надання пільг та субсидій і запровадження «монетизації» пільг та субсидій на рівні домогосподарств. Тобто буде запропоновано механізм прямого перерахування субвенції в частині оплати квартирної плати та інших послуг безпосередньо на рахунки людей отримувачів пільг та субсидій, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги.
Розрахунки з ОСББ/ЖБК, до внесення змін до постанови КМУ від 04.03.2002 № 256, здійснюватимуться через рахунки, відкриті в установах банків, а з бюджетними установами – через спеціальні реєстраційні рахунки, відкритті в органах Казначейства.
Додатково:
Монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями:
- перерахування Казначейством напряму без будь-яких протоколів;
- чіткі строки перерахування субвенції (до 24 числа);
- самостійний вибір виконавцями послуг постачальника енергоносіїв і житлово-комунальних послуг;
- розрахунок «живими» коштами від субсидій;
- прозоре перерахування коштів субвенції на пільги та субсидії в межах фактичних обсягів споживання послуг.