Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

МОН продовжує пошук членів Наукового комітету Нацради з розвитку науки і технологій

Триває прийом документів на конкурс з обрання членів Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій – податися можна до 14 березня 2019 року включно. Оголосити результати планують на початку травня.

Конкурс проводиться для того, щоб замінити 12 членів Наукового комітету Нацради, термін повноважень яких закінчується 9 серпня 2019 року. За підсумками конкурсу також буде оновлено склад резерву – 10 осіб, обраних 30 травня 2017 року. Резерв потрібен, щоб заміщувати членів комітету, які достроково припиняють свої повноваження між проведенням конкурсів.

«За законом склад Наукового комітету має оновлюватися що два роки, але водночас має зберігатися наступництво, інституційна пам’ять. Саме тому раз на два роки оновлюється тільки половина складу – 12 з 24 членів комітету. Зараз будуть замінені ті, хто під час першого конкурсу 2017 року був обраний на два роки. Водночас їх наступники вже будуть обрані на 4 роки. Тих же 12 членів, яких обрали у 2017-му на 4 роки, змінюватимуть у 2021-му. Так буде забезпечено постійну ротацію», – пояснив заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха.

Склад Наукового комітету формується з вчених, які є науковими лідерами, мають визначні наукові здобутки, бездоганну репутацію та довіру в науковому середовищі. Вони також повинні представляти основні напрями наукової і науково-технічної діяльності в Україні.

Кандидатів у члени комітету можуть висувати вчені ради наукових установ, вишів, інші наукові організації чи підрозділи, групи вчених. Водночас самовисування не передбачене. Докладніше про це, а також про вимоги до кандидатів, перелік необхідних документів та процедуру їх подання можна дізнатися в офіційному оголошенні.

Членів Наукового комітету обиратиме спеціально створений відповідно до європейської практики Ідентифікаційний комітет з питань науки при Кабінеті Міністрів України. До нього увійшло 9 провідних вчених, три з яких – представники вітчизняної науки, 6 – іноземні вчені.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ