Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

На антарктичній станції "Академік Вернадський" облаштували виборчу дільницю

Антарктична станція ʺАкадемік Вернадськийʺ, розташована за 15 тисяч км від Києва, є найвіддаленішою виборчою дільницею України. Про це повідомили у прес-службі Національного антарктичного наукового центру.

31 березня тут голосуватимуть 34 особи –  11 учасників постійної експедиції, т.зв. зимівники, які перебувають на станції цілий рік, а також 23 науковці сезонної експедиції, які прибули наприкінці січня.

Станції ʺАкадемік Вернадськийʺ є спецдільницею, адже зі зрозумілих причин виборча процедура в такому важкодоступному місці має свої особливості.  Зокрема, полярники використовують не ʺживіʺ бюлетені, а їх роздруковані скан-копії, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів у найбільшому приміщенні станції – їдальні – встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів.

Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію, створену з числа полярників. Днями ЦВК затвердив склад комісії на цій спецдільниці в особі чотирьох полярників, головою визначено начальника 23 УАЕ Віктора Ситова.

Залежно від дати виборів і льодової обстановки нагода передати на ʺвелику землюʺ протокол дільничної комісії з ʺмокроюʺ печаткою та самі бюлетені може трапитися і через місяць, а, буває, що і через рік. Тому ці документи  у форматі скан-копій оперативно передають зі станції до ЦВК.

“Якщо громадянину не байдуже, що стане з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів, знайде можливість проголосуватиʺ, – говорить очільник НАНЦ Євген Дикий, закликаючи всіх українців 31 березня прийти на виборчі дільниці.

Учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на антарктичній станції ʺАкадемік Вернадськийʺ, починаючи з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні Президента та парламенту (голосувати за списки партій), проте не голосують за кандидатів e мажоритарних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

Нагадаємо, що в найближчі тижні відбудеться ротація зимівників. В Антарктиду відправиться 24-та УАЕ.Їхні колеги з 23-ої української антарктичної експедиції, повернувшись до Києва, привезуть опечатані оригінали бюлетенів та протокол за результатами голосування на станції 31 березня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ