Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині рівень злочинності суттєво менший ніж середньостатистичний по України

У прокуратурі області правоохоронці Львівщини визначилися із спільними заходами щодо протидії злочинності в регіоні, - прес-служба прокуратури Львівської області.

Сьогодні, 17 вересня, у прокуратурі Львівської області під головуванням в.о. прокурора Львівської області Мирона Тиховського проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів, під час якої проаналізовано ключові аспекти щодо криміногенної ситуації та профілактики злочинності у Львівській області.

Під час заходу констатовано, що зростання кількості облікованих злочинів цьогоріч спостерігається у Жовківському, Пустомитівському, Яворівському районах області, місті Бориславі, а також Сихівському, Шевченківському, Личаківському та Галицькому районах міста Львова. Однак, загалом у регіоні, завдяки належно скоординованій роботі правоохоронців, рівень злочинності надалі залишається суттєво меншим, ніж середньостатистичний показник у державі. Зокрема, завдяки вжитим заходам забезпечено протидію тяжким та особливо тяжким злочинам проти життя та здоров’я особи – зменшилась кількість умисних вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтувань, а стан їх розкриття є значно вищим, ніж у цілому в Україні.

Активно проводиться робота щодо профілактики та виявлення кримінальних правопорушень, пов’язаних з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Водночас, як відзначив в.о. прокурора Львівської області Мирон Тиховський,однією з найгостріших проблем, що потребує невідкладного реагування правоохоронних органів, залишається незаконний обіг зброї та вибухівки. На цей час не повернуто 868 одиниць зброї, викраденої з територіальних підрозділів органів внутрішніх справ м. Львова у лютому 2014 року. Крім цього, непоодинокими є кримінальні правопорушення, скоєні із застосуванням вогнепальної зброї, що надійшла із зони проведення Антитерористичної операції.

Також у ході наради перед органами внутрішніх справ та процесуальними керівниками поставлено завдання щодо активізації діяльності з профілактики та протидії злочинам проти власності, оскільки цьогоріч правоохоронцям не вдалось зупинити зростання кількості розбійних нападів, шахрайств та крадіжок майна громадян.

Через неналежну профілактичну роботу органів міліції збільшилось число злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, а також особами, які ніде не навчаються та не працюють. Майже на 25 % зросла кількість притягнутих до кримінальної відповідальності громадян, які раніше уже скоювали злочини.

При цьому, про відсутність належних заходів профілактичної діяльності з боку правоохоронців та органів влади свідчить і підліткова злочинність, яка зросла на 20%.Так, в області неповнолітніми скоєно 179 кримінальних правопорушень , у тому числі 23 - рецидивних.

Також недостатніми виявились вжиті заходи щодо осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність. До прикладу, впродовж поточного року органами внутрішніх справ області розслідувалося лише 16 кримінальних проваджень за такими фактами.

Зважаючи на зазначені проблемні питання, за результатами проведеної координаційної наради учасниками розроблено конкретні заходи для поліпшення й активізації діяльності правоохоронних органів у справі протидії злочинності в сучасних умовах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ