Як повідомили у прес-службі ЛОДА, 18 грудня, на Львівщині відбулись "Дні партнерства" інститутів громадянського суспільства.
В межах заходу громадські організації - переможці конкурсу Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства презентували власні проекти, які фінансувались за кошти обласного бюджету.
"Починаючи з 2015 року департамент внутрішньої та інформаційної політики організовує такі конкурси для інститутів громадянського суспільства, який дає можливість реалізовувати свої місцеві ініціативи в районах, селах, ОТГ. Також Дні партнерства – це майданчик для комунікації між громадськими організаціями, можливість для напрацювання спільних проектів. Дякую вам за ваші ініціативи, які були реалізовані упродовж 2018 року та бажаю нових цікавих ідей у 2019 році", - зазначив заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Юрій Горун.
Зокрема у номінації "Всеохопна благодійність" благодійний фонд "Уляни Кузик" цьогоріч провів акцію "Підготуй дитину Героя до школи", в межах якої понад 50 дітей учасників АТО отримали рюкзаки із канцтоварами.
"З 2014 року ми робимо такі проекти, також робимо Свято Миколая та багато інших. Вперше вирішила податися на конкурс мікропроектів в ЛОДА і за підтримки нам вдалось зробити це чудове свято", - розповіла керівник фонду, волонтер Уляна Кузик.
У номінації "Розвиток новітніх технологій на варті безпеки" громадська організація "Асоціація гірських провідників "Ровінь" запустила мобільний додаток "Саморятівник", метою є підвищення рівня безпеки громадян Львівщини, в тому числі і дітей за допомогою сучасних методів та технологій для швидкого інформування та оперативного реагування на надзвичайні події.
Програма передбачає швидкий пошук людей, зокрема дітей, які загубилися на місцевості (ліс, гори, мегаполіси). Якщо особа загубилася чи їй стало погано (ногу підвернула, не може самостійно пересуватися по лісі, тощо) натиснувши кнопку в спеціальному додатку, відправляє автоматично сформоване повідомлення близьким та рідним, а також при потребі у відповідні служби (101, 102, 103, 112) в один клік. Мобільний додаток фіксує та надсилає точні координати особи різними способами (sms, viber, e-mail, тощо). Маючи координати людини, її дуже легко знайти службам та своєчасно надати необхідну допомогу.
Також серед проектів у номінації "Підтримка інформаційної гігієни" професійна спілка "Медіа-профспілка Львівщини" провела тренінги із підвищення рівня медіаграмотності ЗМІ Львівщини у контексті протидії інформаційної агресії Росії, у номінації "Регіональна просвітницька діяльність" громадська організація "Європейський діалог" провела заходи із формування регіональної політики, у номінації "Просвітницька діяльність на Львівщині в сфері соціального замовлення" БО "Благодійне товариство" Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів" впроваджували тренінги по соціальному замовленню по районах Львівської області.
Окрім цього, в межах Дня партнерства свою діяльність презентували активні громадські організації області.