Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Набув чинності Закон щодо інфраструктури для електромобілів

Tesla
Tesla
1/2
Із 1 січня 2020 р. набув чинності Закон щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів. Про це повдомили в Держенергоефективності.

Зокрема, Законом №2754-VIII від 11.07.2019 передбачаються:

- зелені номерні знаки для електромобілів;

- нові дорожні знаки "Для електромобілів", "Крім електромобілів" та "Станція зарядки електромобілів" та маркування місць для паркування, зарядки;

- штраф за зупинку чи стоянку авто на місці для електромобілів, а також за створення перешкод водіям електрокарів у зупинці або парковці.

«Все це означає, що електромобільна спільнота отримала додаткові легальні інструменти для захисту своїх прав та для збільшення кількості еко-автівок в Україні», - прокоментував Олексій Рябчин, заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України, на своїй сторінці у Facebook.

За даними маркетингового агентства «IRS Group», станом на кінець листопада 2019 р. в Україні нараховується понад 34 тис. електромобілів та гібридів, з яких – більше 17 тис. електрокарів. Для порівняння ще у 2015 р. в країні було зареєстровано лише близько 500 таких екологічних авто.

Варто зауважити, що розвиток електротранспорту сприяє заміщенню імпортних нафтопродуктів, зменшенню забруднення довкілля, скороченню шкідливих викидів.

«Кожен електромобіль, який вводиться в експлуатацію, – це мінус одне авто з двигуном внутрішнього згорання, тобто мінус одне джерело реального забруднення повітря, яким вже дихаємо ми всі», - зауважив О. Рябчин.

Нагадаємо, на міжнародній технологічній виставці Consumer Electronic Show компанія презентувала електромобіль Vision-S, чим дуже здивувала учасників заходу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ