Слухай онлайн
Економіка

Нацкомісія не змогла ввести обов'язкову абонплату за газ

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) не змогла прийняти проект нової методики розрахунку тарифу – абонплати за газ. Засідання НКРЕКУ закрили достроково, через активність представників Федерації профспілок України, які заважали проведенню засідання, повідомив "Інтерфакс".

Під будівлею НКРЕКП зібрався мітинг профспілок, які вимагають від НКРЕКП не брати на черговому засіданні постанову про введення абонплати за газ та зупинити зростання тарифів в Україні.

До закриття, представили проект рішення, згідно з яким тариф на послуги з розподілу газу (абонплату) пропонується розраховувати виходячи не з максимальної приєднаної потужності, тобто максимального споживання газу всіма приладами споживача (як це пропонувалося раніше), а на основі замовленої потужності, яку визначить комісія.

Відтак, для споживача, у якого є лише газова плита (незалежно від наявності або відсутності лічильника), замовлена потужність становитиме 1,2 кубічних метри на годину, тоді як раніше було значення 2,5 кубічних метри на годину.

Для інших категорій споживачів (у яких крім плити може бути газова колонка або котел), було запропоновано такі діапазони замовленої потужності – до 2,5 кубічних метри на годину; від 2,5 до 4 кубічних метри на годину; від 4 до 6 кубічних метри на годину; від 6 до 10 кубічних метри на годину; від 10 до 16 кубічних метри на годину.

Нагадаємо, 28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про затвердження за новою методологією тарифів на послуги розподілу природного газудля газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.

Канал 24

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ