Слухай онлайн
Cуспільство

Омбудсмен повідомила, що у колонії “ДНР” вбили трьох громадян України

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова заявила, що на окупованій території Донецької області в колонії вбито трьох українських громадян.

Відповідний допис вона опублікувала на своїй Facebook-сторінці.

“Отримала шокуючу звістку про вбивство наших співгромадян в Кіровській виправній колонії №33, яка розташована на тимчасово окупованій території Донецької області. Всі загиблі були засудженими до початку військової агресії на Сході”, - написала Денісова.

Також вона зауважила, що один із вбитих раніше звертався до неї із заявою перевести його для відбування покарання на підконтрольну Уряду України територію.

Вона зазначила, що передача засуджених з тимчасово окупованої території Донецької області не здійснюється з початку 2019 року, що зробило їх заручниками ситуації.

“Наразі на переведення з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей чекають 450 громадян України, серед них 70 – довічників”, - додала Денісова.

Уповноважена з прав людини звернулась до керівництва Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні з вимогою терміново направити представників субделегації МКЧХ у Донецьку до Кіровської виправної колонії №33, з метою перевірки обставин загибелі українських громадян та стану додержання прав інших утримуваних осіб.

Вона також звернулася до представника України в робочій підгрупі із гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Галини Третьякової та Координатора в цій підгрупі від ОБСЄ Шарлотти Реландер терміново вжити заходів реагування на факт вбивства українських громадян та розблокування процесу переміщення 450 засуджених осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ