Слухай онлайн
Cуспільство

Після ефіру з Портновим не телеканалі ZIK заявили про тиск

Прес-служба телеканалу ZIK поширила повідомлення про загострення тиску на діяльність телеканалу після ефіру з одіозним чиновником часів Януковича Андрієм Портновим.

Портнов після ефіру на телеканалі ZIK розповів про звірства майданівців

Як заявили в ZIKу, наслідком цього ефіру стали особисті погрози на адресу ведучої, а також сьогодні (середа, 24 січня) під студією телеканалу ZIK в Жовтневому палаці заплановані провокації у формі акції бойкоту, які можуть нести небезпеку здоров'ю та життю працівників ZIKу та інкримінуватися як стаття 171 Криміналького Кодексу України про умисне перешкоджання законному виконанню професійних обов'язків журналістів.

Команда телеканалу ZIK вважає всі обвинувачення, які пролунали, нічим іншим, як прямою загрозою свободі слова в Україні, і просить публічної підтримки в тих, хто поділяє думку, що журналістика має залишатися журналістикою.

Стосовно скандального інтерв'ю з Портновим, то воно покликане стати черговим маркером повного фіаско Генпрокуратури в арештах та запроторенні за ґрати екс-чиновників часів Януковича. Розмова з Портновим відбулася без особливих зусиль через відеоконференцію... з Австрії...

«Вчора за 10 хвилин до ефіру мені зателефонував депутат «Народного фронту» і відкрито мені погрожував. Погрози ці звучали так, якщо ви вийдете в ефір, то я тобі не гарантую, що не будуть праві реагувати, що не будуть якісь проблеми, що тобі не знадобиться охорона, ти ж пам'ятаєш, що було з Бузиною і так далі. Я, чесно кажучи, була шокована, бо просто роблю свою роботу як професіонал. Канал завжди займав незалежну позицію, і я взагалі не зрозуміла таких речей. Як і всі учасники Майдану, я з величезною повагою ставлюся до людей, які загинули, для мене вони герої назавжди. Але саме тому ми ж виходили на Майдан, щоб отримати вільне демократичне суспільство з вільними медіа! Так, є терористи, є люди, які закликають до розвалу держави. Зрозуміло, що такі люди не мають бути на екрані. Але якщо по людині закриті всі карні справи, як це є у випадку пана Портнова, якщо зняті всі санкції, якщо йому навіть компенсація якась виплачена, то тоді про що ми говоримо? Якісь етичні оцінки? Так, вони можуть бути. Але це не є порушення закону», – коментує скандал довкола інтерв'ю генеральний продюсер та ведуча телеканалу ZIK Наташа Влащенко.

ZIK ініціював звернення за підтримкою до іноземних представництв в Україні та міжнародних організацій, котрі є гарантами свободи слова та вільних медіа, за захистом від тиску, якого зазнає, як незалежний засіб масової інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ