Слухай онлайн
Політика

Польща не буде писати з Угорщиною лист Києву щодо закону про освіту

МЗС Польщі відмовив угорській стороні у написанні спільного листа Києву щодо закону про освіту, повідомив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський в інтерв'ю угорському виданню Heti Valasz, - Дзеркало тижня.

"Я не буду засуджувати цей закон, оскільки це двостороння справа між Угорщиною та Україною. Однак, я б не політизував проблему, враховуючи складності України через російську агресію", - сказав Ващиковський.

Він також висловив переконання в тому, що ситуацію можна вирішити менш емоційним способом.

За словами Ващиковського, він обговорював це з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто, коли той запропонував відправити спільний лист українському уряду.

Польський міністр зазначив, що закон в першу чергу спрямований на регулювання ситуації в російськомовних школах, а так як у польської меншини є тільки кілька двомовних шкіл в Україні, Варшава не вважає це великою проблемою і не приєднується до емоційних заяв МЗС Угорщини.

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше Болгарія, Греція, Румунія та Угорщина закликали Україну не вводити в дію положення закону про освіту щодо мови навчання. Вони виступили проти навчання в українських школах тільки державною мовою, а також звернулися до Ради Європи та ОБСЄ через цей закон.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Дзеркало тижня

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...