Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Польська громада нажалілася Васюнику на Садового

Віце-прем’єр-міністр Іван Васюник обговорив проблеми задоволення культурно-освітніх потреб польської національної меншини в Україні з головою Федерації польських організацій в Україні Емілією Хмельовою. Зустріч відбувалася за участі мера міста Львова Андрія Садового. Про це повідомила прес-служба віце-прем’єра.

Віце-прем’єр під час зустрічі відзначив позитивний крок польської сторони щодо передачі в Перемишлі українській громаді будинку Народного дому. Водночас І. Васюник висловив переконання, що влада польського міста найближчим часом завершить всі необхідні формальності і зніме усі перепони щодо передачі у власність українській громаді у Польщі «Українського дому». Нагадаємо, це питання обговорювалося на зустрічі Віце-прем’єр-міністра України з Воєводою Підкарпатського воєводства Мірославом Карапитою та Президентом м. Перемишля Робертом Хомою 10 жовтня цього року.

«Українська сторона продемонструє свою партнерську позицію. Сподіваюсь, що влада Львова проявить мудру позицію так, як це було при відкритті польського цвинтаря на Личаківському кладовищі», – сказав І. Васюник.

Віце-прем’єр у присутності пані Хмельової висловив сподівання, що львівський мер Андрій Садовий зробить необхідні кроки щодо задоволення потреб польської громади. Урядовець очікує, що львівська міська влада розгляне в першочерговому порядку запит польської громади з переліком конкретних об’єктів.

Довідка.

Об`єднання українців у Польщі звернулося до мера Львова Андрія Садового з проханням надати будинок для потреб польської громади міста. Відповідне звернення ухвалили учасники VI з’їзду ОУП, що відбувся в Перемишлі 10-11 жовтня.

Об`єднання українців у Польщі, якому польська влада на початку вересня цього року вирішила передати будівлю Народного дому у Перемишлі, назвало “виправданими й справедливими” прохання польської громади надати їй будинок у Львові.

“Ми переконані, що місто, яке славиться приналежністю до європейської культурної традиції та століттями толерантного співжиття людей різних національностей, лише збагатиться від такого рішення своєї влади”, - зазначається у заяві ОУП.

Члени Об`єднання українців у Польщі зауважили, що українські організації у Польщі та польські в Україні активно співпрацювали з самого початку демократичних перетворень в обох державах.

ОУП відзначило рішення міської влади Львова, зокрема, стосовно облаштування Личаківського цвинтаря, зауваживши, що передача будинку польській громаді сприятиме “утвердженню позитивного іміджу Львова”.

Крім того, ОУП закликало А.Садового та міську раду назвати одну з вулиць міста на честь відомого польського публіциста і громадського діяча Єжі Гедройця (1906-2000 рр.), який був прихильником польсько-української співпраці й виступав проти взаємних територіальних та інших претензій.

“Надання одній із львівський вулиць імені Великого Поляка буде свідчити про розвиток польсько-українських стосунків, побудований на фундаменті історичного поєднання та європейських цінностей”, - сказано в заяві ОУП.

Члени ОУП зазначили, що засновник та редактор журналу “Культура”, який видавався в Парижі, відіграв велику роль в добросусідських відносинах Польщі та України. Зокрема вони вважають, що Є.Гедройц мав вплив на сприйняття поляками України як демократичної держави, а також створення незалежного профспілкового руху “Солідарність”.

“Його політичні концепції лягли в основу польсько-українського стратегічного партнерства”, - вважають в ОУП.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ