Традиційно вибір односпального ліжка не вважається важкою проблемою. Значно більше уваги приділяється двоспальним моделям. Але чи насправді все настільки просто з ліжком для однієї людини? Давайте визначимось – на що потрібно звертати увагу і як підібрати ліжко для одного.
Різновиди односпальних ліжок
Сучасна меблева індустрія пропонує досить багато варіантів ліжок для одного. Щоб зрозуміти, яке односпальне ліжко краще за все відповідає потребам конкретної людини, систематизуємо різновиди ліжок:
- дитяче,
- підліткове,
- доросле.
Різниця між ними не лише в розмірі. Для різних вікових категорій використовується різна конструкція, дизайн, закладається певний рівень безпеки. Тому схожі за зовнішніми ознаками моделі по відчуттю будуть відрізнятись.
Розміри односпальних моделей також варіюються. На сьогоднішні виділяють
- стандартні моделі, з параметрами 90х190 см;
- подовжене ліжко, з габаритами 80х200 см;
- збільшену модель, з розмірами 100х200 см.
Це популярні варіанти, які можна знайти в інтернет-магазині «МебШоп». Якщо ж комплекція людини більша, меблі виготовляються на замовлення, з урахуванням індивідуальних параметрів. У таких зразках ширина спального місця може досягати 115 см, а довжина перевищувати 200 см.
Підвиди по комплектації:
- проста модель на каркасі без додаткових функцій;
- ліжко з шухлядами для зберігання білизни;
- меблі з вбудованим газліфтом;
- модель підвищеної безпеки (зі спинками з трьох сторін);
- ліжко-трансформер, що вдень ховається в нішу, або збирається в інший предмет меблів – наприклад, в диван або крісло.
Наявність або відсутність додаткових функцій суттєво впливає на ціну виробу, що також дозволяє диференціювати наявні пропозиції, і швидше знайти варіант, що задовольнить.
Критерії підбору спального місця для одного
Для того, щоб підібрати оптимальну модель, на якій сон буде здоровим і комфортним, потрібно враховувати ряд критеріїв.
1. Каркас та матеріал його виготовлення.
Каркас може бути виконаний із деревини, ЛДСП або металу. Металева рама є найбільш міцною та зносостійкою. Для дорослої людини вона найбільш прийнятна. Дерев’яна рама теж зручна, але її здатність протистояти несприятливим зовнішнім чинникам знижена. Під великим навантаженням дерево може тріснути, від надлишку сонця зсохнутись, при великій вологості піддатися грибку. Каркас із ДСП найдоступніший за ціною, але має обмежений термін експлуатації.
2. Основа ліжка.
Основа служить забезпеченню правильного розташування сплячого. Вона може бути виконана з ламелей, або фанерного щита. Ламельна основа більш фізіологічна, суттєво знімає напругу з хребта, підвищує ефективність ортопедичного матраца.
3. Матрац.
Краще замовляти матрац індивідуально, згідно з особистими потребами завдати необхідну висоту та жорсткість.
4. Додаткові функції.
До них відносяться висувні ящики, підйомні механізми, обгороджування від падіння, декоративні елементи. Важливо наперед продумати, чи потрібний цей функціонал, адже моделі з доповненням істотно зростають в ціні.
Врахувавши всі нюанси, ви зможете підібрати ліжко, на якому ви зможете зручно і комфортно відпочивати.
Інформація розміщена на правах реклами