Слухай онлайн
Культура  |  Історія

Премію імені Чорновола присуджено автору книги про опір організаторам Голодомору 32-33 років

Лауреатом премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2020 року стала журналістка Світлана Орел за книгу «Ті, хто не хотів помирати мовчки», видану КП «Регіональна інформаційно-поліграфічна агенція» в м. Кропивницькому в 2018 році.

Таке рішення ухвалив Комітет з присудження премії, роботу якого організовує Держкомтелерадіо.

Книга висвітлює новий аспект у вивченні історії Голодомору – опір українців організаторам штучно заподіяного голоду. Досі увага дослідників Голодомору 1932-1933 рр. переважно акцентувалася на інформації про страждання українського селянства. «Подібний дисбаланс в увазі до проблеми призвів до появи шкідливих міфів на кшталт: «селяни покірно корилися вбивцям», «що це за нація, яка не чинить спротиву, коли її нищать?», «ніякого опору організаторам Голодомору не було», - зазначає у передмові до книги кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко.

Світлана Орел на основі архівних документів і фактів розповідає у своїй книзі про численні спроби жителів нинішньої Кіровоградщини боротися проти нещадних експериментів комуністичної влади. На думку членів Комітету з присудження премії, книга  сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців, додає віри українцям у свої сили і своє майбутнє.

Світлана Орел (Бондар) – член правління обласної Кіровоградської організації НСЖУ, лауреат обласних літературних премій в номінації «Публіцистика», автор кількох художньо-публіцистичних книг та краєзнавчих видань. Друкувалася на шпальтах газети «Дзеркало тижня». Нині – засновник і редактор сайту «Кропивницький час-time».

Загалом на розгляд Комітету цього року надійшло 16 публіцистичних творів, автори яких живуть і працюють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Кропивницькому, Дніпрі, Черкасах, Чернігові, Кам’янець-Подільському, Житомирі.

На думку членів Комітету, рівень поданих на премію робіт доволі високий. «Ми щороку спостерігаємо високий професійний рівень представлених творів, їхнє патріотичне спрямування», - зазначив голова Держкомтелерадіо, голова Комітету з присудження премії Олег Наливайко. Він нагадав присутнім, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, відповідно до урядової постанови, присуджується щорічно, починаючи з 2004 року. «Її мета – сприяти появі і відзначати найкращі твори, що спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. З 2018 року її розмір збільшено до 20 тисяч гривень. Нагородження лауреата премії відбудеться традиційно у грудні, напередодні дня народження В’ячеслава Чорновола», - зазначив Олег Наливайко.

З повним списком висунутих на здобуття премії робіт можна ознайомитись за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ