Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

​Продукти переробки біоетанолу – сировина для багатьох галузей, - Віталій Головня

За словами Віталія Головні, Міністерство агрополітики активно бере участь у розробці відповідних законопроектів.

У Верховній Раді за ініціативи Комітету з питань аграрної політики відбулися парламентські слухання на тему:«Розвиток виробництва альтернативних джерел енергії, а саме - біометану, водню, інших синтетичних газів та біоетанолу», у яких взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Учасники засідання розглянули питання законодавчого врегулювання  виробництва біометану і біоетанолу.  Зокрема, експорту в Європу,  технічні можливості подачі біометану в газорозподільчу систему  і створення біопаливної біржі.

«Виробництво біометану і біоетанолу - дуже актуальне питання для України, особливо сьогодні, коли в нас є проблеми з енергетикою і логістикою. Імпортозаміщення, енергетична і  економічна безпека – першочергове завдання держави”, - зазначив заступник Міністра.

Крім того, розповідає заступник Міністра, виробництво  біоетанолу –  це ще  харчова і продовольча безпека. Бо продукти переробки біоетанолу – сировина для багатьох галузей. Зокрема, для кормів у тваринництві і біогазових заводів, які виробляють електроенергію або біометан.

«Переробка біоетанолу і  біометану запустить сільський  розвиток, зробить наші громади більш потужнішими. Податки будуть іти на місця. Відбудеться енергетична децентралізація. Це наша перевага, яку ми маємо використати», - наголосив Віталій Головня.

У слуханнях також взяли участь голова Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду. Голова Комітету з питань енергетики і ЖКП Андрій Герус, народні депутати, представники Міністерства енергетики, Міністерства фінансів, Держпроспоживслужби,  Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, бізнес-асоціацій.

Довідково. Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських земель і один з найкращих  потенціалів аграрної сировини для виробництва біометану. З урахуванням біомаси з покривних культур, які можуть бути вирощені на 20% ріллі, потенціал виробництва біометану в Україні складає 21,8 млрд м3/рік.

В 2021 році прийнято Закон України щодо виробництва біометану, який відкрив можливості його виробництва і подачі в газопроводи. Перший в Україні біометановий завод компанії “Галс-Агро” нещодавно  почав свою роботу в Чернігівській області і вироблятиме 2,7 млн м3 біометану/рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ