На початку цього літа Україна приєдналася до європейської програми «LIFE» щодо клімату та довкілля. Відповідну угоду між Україною та Європейським Союзом підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.
Це дуже важливий крок та вагома підтримка для вирішення питань захисту довкілля та реалізації заходів, необхідних для адаптації до зміни клімату. Участь у програмі відкриває для України нові можливості отримання додаткових фінансових ресурсів, технічної та експертної підтримки у подоланні загроз та викликів, спричинених військовою аргесією росії та кліматичними умовами, адже «LIFE» – це потужний фінансовий інструмент країн-учасниць. Програма розрахована на 2021-2027 роки із загальним бюджетом 5,4 млрд євро.
Мета Програми – відновлення та покращення якості компонентів довкілля, в тому числі повітря, води та ґрунту, а також збереження біорізноманіття та подолання деградації природних екосистем.
Напрямки Програми - екологічний (охорона природи та біорізноманіття, циркулярна економіка та якість життя) та кліматичний (запобігання та адаптація до зміни клімату, перехід до альтернативних джерел енергії). Грантова допомога надається на умовах співфінансування (від 60% до 95% залежно від типу проєкту), на конкурсній основі у сумі від 0,7 до 20 млн євро. Тривалість реалізації проєктів від 3 до 10 років. Проєктна заявка може подаватися одним подавачем, або консорціумом учасників.
Заявниками (учасниками) проєктів можуть бути юридичні особи будь-якої форми власності (органи місцевого самоврядування, регіональні та центральні ОВВ, установи державної, комунальної чи приватної форми власності, прибуткові чи неприбуткові, громадські організації).
Ставши країною-учасницею проекту, Україна має можливість також використати частину цих коштів на пріоритетні напрямки у сфері охорони довкілля, зокрема на відновлення довкілля від наслідків війни, зменшення забруднення повітря, води, грунтів, рослинного і тваринного світу, скорочення споживання природних ресурсів та реалізацію права на безпечне для життя і здоров'я довкілля.
Критерії безпечного стану довкілля визначаються екологічними стандартами і нормативами та технічними, санітарно-гігієнічними, будівельними й іншими нормами та правилами, що містять відповідні вимоги. Згідно з ними мають здійснюватися проектування, розміщення, введення в дію, експлуатація та реконструкція підприємств, споруд, ревіталізація територій, експлуатація транспорту та інше.
Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства серед іншого зазначив у своєму виступі рід час підписання угоди про вступ, що це допоможе розробити нові додаткові проекти з охорони довкілля, до яких зможе долучитися і місцевий бізнес.
Компанія «Center Ltd» є найбільшою у Західній Україні консалтинговою компанією у сфері екології, охорони праці та проектування, яка 11 років успішно об’єднує професійних експертів, проектантів, менеджерів природоохоронної діяльності, та охорони праці, декларує про свою готовність увійти до консорціуму заявників проектів. Компанія має великий практичний досвід у підготовці проектної документації та реалізації проектів, власну вимірювальну лабораторію, що дозволяє бути ефективним учасником проектів, які подаватимуться на програму «LIFE». На сьогоднішній день Компанія вже зареєстрована на платформі програми, веде перемовини із потенційними учасниками та готує пакет документів для подачі.
Тільки спільними зусиллями зможемо відновити та забезпечити право для кожного з нас на безпечне для життя і здоров'я довкілля.
Більше про Компанію за посиланням: center-ltd.com.ua. Щодо співпраці, пишіть на [email protected] чи телефонуйте: +380 96 781 05 37, +380 67 725 54 32, +380 93 124 68 51.