Слухай онлайн
Політика

Призначення директора НАБУ Артема Ситника є неконституційним, - КСУ

Конституційний суд визнав неконституційним указ президента про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України.

Про це йдеться у рішенні на сайті суду, повідомляє ВВС УкраїнаВ документі зазначено, що видавши указ про призначення директора НАБУ у 2015 році, президент Петро Порошенко перевищив свої конституційні повноваження - адже в основному законі наведений вичерпний перелік посад, призначення на які здійснює глава держави. Посади директора Національного антикорупційного бюро в цьому переліку немає.

"Указ суперечить положенням статті 106 Конституції України, яка містить перелік повноважень президента України", - йдеться в рішенні Конституційного суду.

Рішення КС означає, що указ про призначення Ситника втратив чинність. Оскарженню воно не підлягає.

Артем Ситник займає посаду директора НАБУ з квітня 2015 року.

В Конституційному суді пояснюють, що їхнє рішення ніяк не впливає на правовідносини, які виникли внаслідок роботи Ситника на посаді - тобто накази і розпорядчі рішення, які він ухвалив залишаються чинними.

Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський вже назвав це рішення КС "очікуваним".

"Президент не має конституційних повноважень призначати директора НАБУ. Але детальніше коментувати подальший розвиток подій можна буде після аналізу тексту рішення", - сказав він в коментарі агентству "Інтерфакс".

Ініціаторами розгляду питання про неконституційність призначення Ситника виступали понад 50 нардепів - зокрема, представники "Слуги народу" та "ОПЗЖ". Серед них були Олександр Дубінський, Олександр Куницький, Максим Бужанський та Віктор Медведчук.

Сам Ситник спробу звільнити його через Конституційний суд раніше пояснював помстою Ігоря Коломойського - за справи ПриватБанку і Укрнафти, які вело НАБУ.

"Це настільки очевидно і той, хто хоче в цьому розібратися, той легко може вирахувати, який з олігархів в даний конкретний момент затіває певні медійні атаки, певні спроби зміни законодавства і таке інше", - заявляв Ситник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ