Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Реформа деінституалізації повинна зупинити роз’єднання дитини з батьками, - Микола Кулеба

1/3
Сьогодні, 5 жовтня, у Львівській ОДА стартувала стратегічна сесія з планування роботи у сфері реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Про це повідомила прес-служба ЛОДА.

Участь у заході взяли Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, начальник Служби у справах дітей Володимир Лис.

“Деінституалізація повинна зупинити роз’єднання дитини зі своїми батьками. Основна мета реформи зупинити потрапляння дітей в інтернати. Не може дитина бути розділена з батьками чи то через бідність сім’ї або неблагополуччя, бо завдання держави підтримати такі сім’ї” ,– зазначив Микола Кулеба.

Під час сесії  розглянули стан виконання Плану заходів з реалізації І етапу реформи деінституалізації.

“Львівщина - одна з найактивніших у реалізації реформи. Зараз ми працюємо над складанням плану для ІІ етапу ДІ-реформи і власне сьогоднішній захід покликаний напрацювати конкретні кроки, які стосуються деінституалізації”, – підкреслила завідувач Відділу забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Олена Ремень.

Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук зазначила, реформа передбачає не закриття інтернатів, а зміну ставлення суспільства до дітей, позбавлених батьківського піклування.

“Ми повинні навчати середовище сприймати таких дітей, як своїх. Зміни будуть лише тоді, коли кожен на своєму місці докладе зусиль, аби допомогти дітям, бо чужих дітей не буває”, - зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Також у межах сесії присутні розглянули ключові бенефіціари реформи системи інституційного догляду та виховання дітей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ