Слухай онлайн
Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

Шахтарі Червонограда готуються до війни: їх попередили про ліквідацію "збиткових" шахт

У передріздвяні дні, а саме 4 січня, шахтарі копалень, які входять до складу ДП "Львіввугілля", дізналися невтішну новину. З Міненерговугілля надійшла телеграма за підписом першого заступника міністра І. Поповича, у якій йдеться про поетапний план дій щодо передачі збиткових шахт на підготовку до ліквідації. Про це пише "Голос з-над Бугу".

І далі: "У зв'язку з тим керівники підприємств до 8 січня мали надати управлінню з реструктуризації вугільних підприємств кошторис витрат на 2013 рік, розрахований з моменту передачі шахт на підготовку до ліквідації. І далі у телеграмі читаємо: "При розрахунках необхідно враховувати перехід шахти у режим без видобутку вугілля та дотримуватись принципу мінімізації поточних витрат, в тому числі на виплату заробітної плати та виплат, пов'язаних зі скороченням працівників". Значить, шахтарі, котрим годувати сім'ї, залишаться не тільки без роботи, їм ще й не виплатять компенсації! Ось так, згори видніше!"

Серед приречених шахт ДП "Львіввугілля" є такі: "Візейська", "Великомостівська" і "Зарічна".

Прокоментувати ситуацію "Голос з-над Бугу" попросив лідерів профспілок.

Олег Турчин, голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України:

- Мав розмову з генеральним директором ДП "Львіввугілля", надіслали листи попередження у всі інстанції, а також міністру, прем"єрміністру і Президенту. Далі "бавитися" ми з ними не будемо. Попередження від профспілки також отримає й голова ОДА Михайло Костюк. Якщо це не допоможе, самі себе захищатимемо, іншого виходу немає. Щодо "Візейської", то зрозуміло, тут уже три роки не видобувають вугілля. А ось "Зарічна" і "Великомостівська" можуть працювати, перша ще три роки, друга до десяти і більше. Комусь дуже вигідно знищити ДП "Львіввугілля". Куди подітися шахтарям? Червоноградський центр зайнятості "не потягне" звільнених людей, де ті гроші брати, як бюджет порожній? Хто їм платитиме? Ми так два роки коштів не отримуємо на зарядку лав. Кожен день розпалюються пристрасті, тож незабаром всі почують чим це закінчиться.

А щодо приватизації, то немає таких, хто б приватизував ті шахти. Ми уже видобули добре вугілля. Залишалось те, яке треба переробляти на центрально-збагачувальній фабриці, а вона приватна і там твориться не знати що.

Коли прийшов Ахметов, взяв три підстанції “Західенерго”, то далі нема розмови. Один власник на Україні.

А мусить бути не менше трьох власників, щоб була конкуренція. Поки що керівники держави зацікавлені в такому стані, про що можна далі говорити?

Порушено галузеву угоду й колективні договори. Арбітражний суд вирішив, що не виконано наші умови, тепер ми можемо застосовувати будь-які заходи, в тому числі й страйки, походи, перекриття.

Думаю, що Червоноград і Сокальський район мають зрозуміти: якщо не буде шахт, то нема що тут робити.

 

Михайло Шабля, голова регіонального об"єднання незалежної профспілки гірників України, м. Червоноград:

- З нами ніхто не радився, не погоджував, і цього, як видно, не робитиме. Будемо "воювати". Скільки можемо відвоюємо. У профспілках зараз створена робоча група, яка розглядатиме це питання. Поперше, найголовніше, не погоджено з профспілками, не розглянутий пакет соціального захисту працівників. Хочемо цього чи ні, частину прийдеться скорочувати. Адже всіх забезпечити роботою ми не зможемо. А це більше двох з половиною тисяч осіб, то побачимо, яка кількість людей залишиться не забезпеченою. Людей про закриття шахт потрібно було попередити хоча б за рік до цього. Надіюся, що ми відвоюємо. Адже в нас вже були такі телеграми: не одну шахту вже збирались закривати, але програма мінялася постійно. Через два місяці, може, буде нова програма. Це що вони пишуть просто жах. Це просто знищення вугільної галузі. Якщо закриють ці три шахти, то в нас практично вже нічого не залишиться. Тому всіма силами відстоюватимемо права шахтарів. Це питання підніматимемо і перед народним депутатом України від нашого округу Степаном Курпілем, щоб він цю проблему доніс до Верховної Ради. Адже самі не зможемо. Потрібно підключати і Сокальську районну, Червоноградську міську ради, депутатський корпус обласної ради. Потрібна підтримка наших депутатів. Думаю, в нас не знайдеться жодної людини, яка б сказала: "Давайте закриємо шахти".

Тому що жодного робочого місця не створено і ніде буде це зробити. А якщо закриють шахти регіон практично загине.

Василь Сорочук, golossokal.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ