Слухай онлайн
Політика

«Слуга народу» лідирує на виборах до обласних рад, – «Рейтинг»

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила свіжі дані по вподобаннях українців на майбутніх місцевих виборах. Дослідження, проведене наприкінці вересня, охопило 5 тисяч респондентів-виборців.

Так, за даними соціологів найвищий рейтинг на виборах до обласних рад має президентська партія «Слуга народу», за неї голосуватимуть понад 15% українців, які вже визначилися з вибором і планують голосувати. Найближчий конкурент президентської партії – «Європейська солідарність», набирає на чверть менше голосів – 11,4%. При цьому вподобання виборців залишаються практично стабільними протягом останніх тижнів. Рейтинг партій складається із сукупного рейтингу проходження партій до обласних рад усіх регіонів та Києва.

Більшість опитаних, за даними соціологів, вважають, що на місцевому рівні для партії важливіше за все мати сильного місцевого лідера та хороші соціально-економічні ініціативи, а не стільки ідеологічну позицію. «34% вважають, що для місцевої партії важливіше, аби вона підтримувала курс президента Зеленського, натомість 26% – бути в опозиції до чинного президента. Водночас, для майже 40% фактор підтримки влади не є важливим у виборі», – йдеться у результатах дослідження. Відтак, понад третина українців не хочете бачити власні обласні ради у конфлікті з центральною владою задля ефективнішого вирішення проблем на місцях. Також третина виборців має надію на позитивні зміни у житті їхніх громад після проведення виборів 25 жовтня.

Водночас, рейтинг довіри до чинного президента Володимира Зеленського тримається на рівні 30,1%, а от у колишнього президента Петра Порошенка, який нині очолює партію «ЄС» персональний рейтинг впав до 18,9%, – повідомляє «Социс».

Остаточно, за даними «Рейтингу» вирішили йти голосувати на виборах понад 56% виборців, ще майже 30% опитаних не відкидають можливості участі в голосуванні 25 жовтня.


 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ