Слухай онлайн
Політика

Сьогодні почалася весняна сесія ПАРЄ

У понеділок, 19 квітня, у Страсбурзі починається весняна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, що триватиме до 22 квітня.

Про це інформує УНІАН.

Заступниця члена постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ, народний депутат від "Слуги народу" Євгенія Кравчук зазначила:

"Вдруге через карантинні обмеження делегати працюватимуть у гібридному режимі. Ми з колегами беремо участь особисто, представники РФ – не наважилися приїхати. Важко сказати, чого злякалися більше: пропустити звернення Путіна до Федеральних зборів чи почути в обличчя у сесійній залі Асамблеї відверто неприємні речі".

За її словами, сесія має бути насиченою.

"Одна з найцікавіших тем – бачення Асамблеєю стратегічних пріоритетів Ради Європи, в обговоренні якої братиму участь від політичної групи "Альянс лібералів та демократів за Європу" (де я є віце-президенткою). Також розглянемо питання порушення прав людини та необхідності виборчої реформи у Білорусі, оподаткування у сфері цифрової економіки, дискримінації людей із хронічними захворюваннями, захисту прав людини серед національних меншин і європейської політики щодо діаспор і, звісно, «COVID-дозволи або сертифікати: захист основоположних свобод і правові наслідки» тощо", - додала Кравчук.

Крім того, у четвер, 22 квітня, відбудуться термінові дебати про арешт у січні критика Кремля Олексія Навального.

"Тема гостра і дещо контраверсійна, але для нашої делегації – це больова точка Росії, на яку ми маємо тиснути, незважаючи на некоректні висловлювання Навального щодо українських питань. Ми маємо ще і ще привертати увагу міжнародної спільноти до дискредитуючої владу РФ практики переслідування політичних опонентів та засудити порушення прав людини", - зазначила вона.

Також Кравчук повідомила, що надзвичайно важливою для української делегації є підтримка заяви членів ПАРЄ щодо провокацій Російської Федерації та ескалації воєнних дій, підготовленої литовським колегою та другом України Емануелісом Зінгерісом в межах співпраці у форматі "Балтік+".

Вождночас голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева зазначила, що у вівторок, 20 квітня, о 15:30-16:00 за Києвом, до Генеральної Секретарки Ради Європи поставлять питання ескалації на українськом кордоні, яке здійснює Росія. 

На весняній сесії ПАРЄ плануються виступи президента Молдови Майї Санду та канцлера ФРН Ангели Меркель.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ