Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Сьогодні у Варшаві зустрінуться голови МЗС Польщі та України

Сьогодні, 23 жовтня, у Варшаві відбудеться зустріч міністрів закордонних справ Польщі та України – Яцека Чапутовича та Павла Клімкіна. Міністри обговорять двосторонні відносини та безпеку в регіоні у зв’язку із ситуацією на сході України. Про це повідомило Польське Радіо.

Очільники дипломатії Польщі та України востаннє зустрічалися місяць тому у Нью-Йорку під час сесії Генеральної асамблеї ООН. Натомість у травні на Раді безпеки, присвяченій ситуації в Україні, міністр Яцек Чапутович закликав відправити на Донбас миротворчу місію ООН.

«Місія має поширюватися на цілу територію Донбасу, також на українсько-російський кордон, вона повинна також ефективно підтримувати реалізацію мінських домовленостей», - зазначив голова Міністерства закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

Незважаючи на те, що Польща підтримує Україну у її конфлікті з Росією, у відносинах Варшави з Києвом обидві столиці ділить історія. Зокрема, Україна блокує на своїй території пошуково-ексгумаційні роботи. Це було наслідком знесення польською стороною пам’ятника УПА у Грушовичах.

На почату жовтня у розмові з польськими журналістами Павло Клімкін сказав, що докладе усіх зусиль, аби ексгумаційні роботи були відновлені з обох сторін.

«Я переконаний, що ми досягнемо порозуміння з цього питання, але це залежить не тільки від нас, але й від польської сторони. Не можна руйнувати пам’ятники, говорячи, що вони нелегальні», - ствердив голова МЗС України.

Польське Радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ