Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Суд в Гаазі вивчає доповідь про російські військові злочини на Сході України

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі розпочав вивчення доповіді під назвою "Російські військові злочини в Східній Україні в 2014 році". Це 500 сторінок тексту, на яких понад 60 чоловіків і жінок розповідають, як їх катували в полоні у проросійських бойовиків на Донбасі. Цю доповідь підготувала не українська влада, а група волонтерів - переважно польських - під шефством депутата парламенту Польщі Малгожати Госевської.

За словами голови правління "Центру громадянських свобод", координатора громадської ініціативи "євромайдан SOS" Олександра Матвійчук, Генеральна прокуратура України ще рік тому передала в суд в Гаазі матеріали для справи про злочини проти людяності, скоєні Росією і сепаратистами на Донбасі. Схожі матеріали передавали до Гааги і українські правозахисні організації, передає Цензор.НЕТ з посиланням на "Донбасс.Реаліі".

"Я хочу звернути увагу, що це не перша інформація, яку вивчає Міжнародний кримінальний суд. Зараз офіс прокурора Міжнародного кримінального суду знаходиться на стадії вивчення матеріалів: вони вивчають всі матеріали, які їм надходять, і зв'язуються з тими, хто їх направляє, для уточнення ", - зазначила вона.

"Ми допомагали збором інформації для матеріалів Госевської. Я не можу говорити про весь процес, - лише про ту частину, до якої ми були залучені. Матеріали збирали волонтери, двоє колишніх працівників поліції. Це дуже грамотні, професійні люди. Вони чітко знали, як интерв`ювати, які питання ставити, що шукати. Вони показували схеми, які вони вибудовують в результаті цього інтерв'ю. Ми допомагали їм з контактами. І, насправді, їх доповідь є щось унікальне. Українські правозахисники підготували доповідь "Ті, хто пройшли крізь пекло ",в якій йдеться про людей, які пройшли через тортури в "підвалах". А їх доповідь акцентує на виконавцях цих тортур. Вони як поліцейські намагалися провести розслідування: хто це робив? Вони дуже скрупульозно збирали інформацію про катів, людей, які охороняли, хто віддавав накази тощо ", - сказала Матвійчук.

За словами правозахисниці, більшість жертв порушень прав людини на Донбасі не вірять в перспективи розслідування їхніх справ, але хочуть справедливості. Зокрема - щоб ті, хто винен в тортурах, позасудових розстрілах, вбивствах і зґвалтуваннях, були покарані.

"Зараз ми, розуміючи, що українська держава фізично навіть слідчі дії на окупованій території провести не може, покладаємо надії на зусилля міжнародного правосуддя. Зараз у нас лише один з таких механізмів, але не єдиний. Обговорюється ідея міжнародних "гібридних" трибуналів", - каже вона.

Крім цього, Матвійчук зазначила, що в цих доповідях є безпосередні докази організації всіх цих дій керівництвом Росії

"Це дуже важко приховати. Навіть в нашій доповіді "Ті, хто пережив пекло "44% людей сказали, що або в допитах безпосередньо, або в менеджменті цих місць несвободи брали участь російські військові. Вони називалися, говорили, з якого вони міста приїхали" , - розповідає правозахисниця.

Цензор.НЕТ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ