Територію, що постраждала внаслідок надзвичайної ситуації 23 березня у м. Балаклія на Харківщині на території 65 арсеналу Збройних сил України, коли виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів, повністю розмінувано й очищено, повідомила прес-служба Мінрегіону.
Для розмінування ми ставили чіткі завдання, терміни, й відповідальних. На сьогодні в мінімальні терміни все вчасно виконано. Це стало можливим завдяки правильній організації роботи з першого дня трагедії та спільним діям центральних та місцевих органів влади, ДСНС, Харківської ОДА. Як і обіцяли, 18 травня передаємо Балаклійській громаді безпечні, знешкоджені землі. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Балаклії.
«Ця надзвичайна ситуація належить до такої категорії, наслідки якої ліквідовуються не за один день. Це вимагало системності й відповідальності. З самого першого дня ми тримали і тримаємо ситуацію у Балаклії під контролем. Слід згадати, що розмінування території після вибухів складів боєприпасів у Новобогданівці тривало майже 10 років, у Лозовій на Харківщині - 5 років, у Сватові на Луганщині - триває досі. Нам вдалось це зробити у максимально стислі строки», - зазначив Геннадій Зубко.
Він повідомив, що ліквідація наслідків відбувалась у два етапи. «По-перше, першочергові антикризові дії. Уряд для цього виділив по лінії ДСНС 20,6 млн грн. Важливо було врятувати людські життя в період активної фази надзвичайної ситуації й почати розмінування. Далі, ми затвердили План гуманітарного розмінування населених пунктів і територій, прилеглих до арсеналу. До розмінування долучилися піротехнічні бригади та екіпажі інженерної техніки із 18 областей України. Наразі, всі необхідні кроки зроблені, піротехнічними підрозділами вилучено близько 29 тисяч вибухонебезпечних предметів. Балаклія, 9 населених пунктів, прилегла до арсеналу 10-ти кілометрова зона, забруднена боєприпасами, очищені», - зазначив Геннадій Зубко.
За його словами, протягом 2017-го ДСНС забезпечить постійний моніторинг за станом очищеної території, а також оперативне реагування у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. «Важливий акцент – безпека сільськогосподарських робіт на цих територіях та постійних їх супровід з боку піротехнічних бригад. Ще одне завдання – попередження та профілактика. Особливо серед дітей, школярів та підлітків. Балаклія лишається територією особливої уваги», - наголосив Геннадій Зубко.