Слухай онлайн
Економіка

У 2017 році продавати газ населенню зможуть відразу кілька трейдерів

З часу повноцінного запуску компанії "Магістральні газопроводи України" (яка розмежовує поставки, видобуток та реалізацію газу) в третьому кварталі 2017 року НАК "Нафтогаз України" втратить свою монополію на постачання газу населенню. Про це в інтерв'ю програмі "Лівий берег із Сонею Кошкіною" розповів віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон.

"Газ для населення зараз продається тільки НАК "Нафтогазом". Тепер на ринку є кілька трейдерів, готових відпускати газ безпосередньо для населення. І ціна буде такою, яку запропонує трейдер. Хоча є кілька моментів, які ми повинні вирішити до кінця першого кварталу 2017 року. Наприклад, щоб запрацював ринок природного газу, потрібно монетизувати виплати, які здійснюються за рахунок державного бюджету у вигляді компенсацій споживачам - субсидій, пільг тощо", - розповів Кістіон.

Крім того, за його словами, Кабмін сподівається на ухвалення в цілому закону "Про ринок електроенергії" в першому кварталі 2017 року, а тим часом уряд готує нормативні та підзаконні акти, щоб "запустити ринок електроенергії".

LB.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ