Слухай онлайн
Cуспільство

У Беслані під час панахиди жінки звинуватили Путіна у загибелі їхніх близьких, затримано журналістів

У Беслані під час панахиди за загиблими у теракті 2004 року поліція затримала журналістів «Нової газети» і «Таких справ» Олену Костюченко та Діану Хачатрян.

О 9:15 в школі №1 Беслана пролунав дзвінок на шкільну лінійку, після чого почалася панахида. П'ять жінок, які втратили в теракті близьких, зняли кофти і куртки, під ними виявилися футболки зі звинуваченнями на адресу президента Путіна.

Співробітники ФСБ і поліцейські в штатському відтіснили жінок від центру залу, фактично заблокувавши в кутку. Закривали спинами, поки проходила офіційна делегація, в тому числі в.о. глави Північної Осетії В'ячеслав Бітаров.

Після чого начальник РВВС по Правобережному району Ібрагім Дулаєв підійшов до жінок і повідомив, що вони порушують ст. 20.2 КоАП і мають проїхати до відділення. Жінки почали кричати, поліцейські відступили.

В акції брали участь: Елла Кесаєва (дочка Заріна була в заручниках); Емма Бетрозова (загинув чоловік Руслан, сини 16-річний Алан і 14- річний Аслан); Жанна Ціріхова (була заручницею разом з двома дочками, 8-річна Єлизавета Ціріхова загинула); Світлана Маргієва (була заручницею разом з дочкою Ельвірою, дочка загинула в неї на руках); Емілія Бзарова (в школі перебували двоє синів, чоловік і свекруха, 9-річний Аслан Дзасаров загинув).

Жінки вимагали розслідування трагедії. Говорили про те, що під час звільнення школи, коли заручники були всередині, спеціальні підрозділи вели шквальний обстріл школи, в тому числі - з вогнеметів і танків.

Затриманих журналістів повезли у відділення для з'ясування особи. Діані Хачатрян, що знімала акцію, співробітники поліції заявили, що у неї фальшивий паспорт, Олені Костюченко пред'явили неналежне зберігання документів.

Новая газета

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ