Сьогодні, 5 травня, на День міста, у Домі Франка, що на вул. Ів. Франка, 150−152, відбувся сніданок-дискусія «Сила Лиса», де розмовляли про м'яку силу в епоху жорстких конфліктів, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Серед спікерів у музеї були: Андрій Содомора — видатний український перекладач, письменник, науковець, Ірина Старовойт — літературознавець, поет, перекладач, кандидат філологічних наук, Андрій Дахній — український історик філософії, перекладач, Оксана Дащаківська — керівниця Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» та Богдан Тихолоз — український літературознавець, франкознавець; директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка. А назва сніданку-дискусії виникла із поеми «Лис Микита» і говорили присутні про поняття м'якої сили в різних сферах життя.
«Сьогодні вже не вперше і точно знаю, що не востаннє, в Домі Франка відбувається філософський сніданок, де подають не тільки харч фізичний, але й харч духовий. І сьогодні до смаку львів’янам з нагоди Дня міста припаде наша філософська бесіда про «Силу Лиса», яка полягає не лише в хитрості, але й в кмітливості, в хитромудрості, в креативності, в догадливості.
В сучасному світі дедалі більше значення має soft power — м'яка сила.
«Під „м'якою силою“ мається на увазі здатність держави домагатися своїх цілей за рахунок привабливості власної культури, суспільно-політичних цінностей — на противагу „жорсткій силі“, ґрунтованій на військовому і економічному тиску», — писав американський політолог у своїй книзі «М'яка сила: засіб досягнення успіху у світовій політиці.
Вода — найм'якша і найслабша річ у світі, але в подоланні твердого та міцного вона непереможна, і на світі немає їй рівного. Слабкі перемагають сильних, м'яке долає тверде. Це ще один парадокс: те, що м'яке, є сильним", — зазначив Богдан Тихолоз — український літературознавець, франкознавець; директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка.