Слухай онлайн
Економіка

У Львівській міськраді розглянуть питання зниження податків для підприємців

Сьогодні, 20 травня, на пленарному засіданні ЛМР депутати голосують звернення ГО «Підприємницька платформа «ДІЙ» з проханням підтримки та захисту ФОПів Львова. Відповідне звернення озвучила депутатка фракції "Європейська Солідарність" Оксана Маруняк.
Оксана Маруняк

Підтримки міської влади просять підприємці, які використовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (ССО - ред.). Вони звернулись до депутатів та виконавчої влади, щоб їм знизили оподаткування в нинішній ситуації з карантином. 

"Протягом 20 років ССО слугувало стабільним джерелом наповнення місцевого та державного бюджетів, забезпечуючи сталий приріст надходжень та стимулюючи створення робочих місць. 

Підприємці справно сплачували податки, які допомагали місту забезпечувати його розвиток.
Проте після спалаху пандемії коронавірусу та після запровадження обмежень діяльності підприємці опинилися у важкому становищі і потребують допомоги від міської влади. Особливих втрат зазнали підприємці, які провадять діяльність у сфері роздрібної торгівлі, оскільки їх робочі місця були зачинені через карантинні обмеження. Фізичні особи-підприємці потрапили у важке становище і потребують підтримки та допомоги влади міста", - йдеться у зверненні. 

За словами Оксани Маруняк, згідно із законом 1358-IX від 30.03.2021 «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіратоної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2” передбачено допомогу  застрахованим особам - виплата з Державного бюджету України та з місцевих бюджетів.
Також у Львові діє Ухвала від 24.07.2020  “Про продовження на 2021 рік дії ухвал міської ради щодо встановлення ставок деяких місцевих податків та зборів”, в якій йдеться про продовження на 2021 рік дії Ухвали міської ради від 15.12.2011  “Про затвердження ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність”. 

"Для підприємців, платників єдиного податку, що провадять діяльність у роздрібній торгівлі встановлено ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року та 20% для другої групи. Відповідно підприємці просять нас на найближчій сесії ЛМР винести та ухвалити рішення про встановлення ставки єдиного податку на 2022 рік в розмірі 5% - для першої групи і 10% для другої групи платників єдиного податку. На жаль, для багатьох власників бізнесу податки є занадто високими, особливо у період нестабільної економіки, адже карантинні обмеження є нелегкими випробуваннями для підприємців", - розповіла Маруняк. 

Також підприємці просять розробити механізм та затвердити розмір фінансової допомоги з міського бюджету підприємцям, що вимушено припинили свою діяльність під час карантинних обмежень.

Відповідно до вимог статті 12 Податкового кодексу України сільські селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ