Як повідомили в прес-службі Держсанепідслужби, у Львівській області за І квартал 2016 року зросли показники захворюваності на ентеровірусну інфекцію у 1,7 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Зареєстровані 53 випадки (інт.пок. 2,1) з них 39 серед дітей, проти 30 (інт.пок. 1,2) з них серед дітей 28. Найвищі показники захворюваності на ентеровірусну інфекцію у І кварталі зареєстровані у місті Львові - 40 випадків (інт.пок. 1,5) з них серед дітей 31 випадок, поодинокі випадки у: Пустомитівському-5, Жидачівському -2, Кам.Бузькому-1, Миколаївському-1, Мостиському-1, Перемишлянському районах -1 випадок, містах Трускавці-1 та Червонограді -1.
Ентеровірусна інфекція характеризується різноманітністью клінічних форм. Клінічно ентеровірусна інфекція проявляється катаральними проявами: можливі серозні виділення з носа, кашлем, підвищенням температури тіла, гіперемією слизових оболонок; та шлунково-кишковими розладами: болем у животі, проносом іноді з домішками слизу.
Джерелом інфекції при ентеровірусній інфекції можуть бути як хворі люди так і вірусоносії.
Механізм передачі фекально-оральний який реалізується через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду, продукти харчування. Не виключений повітряно-краплинний механізм передачі інфекції через повітря.
Щоб запобігти інфікуванню ентеровірусною інфекцією необхідно:
- дотримуватись правил особистої гігієни, а саме: ретельно мити руки, особливо перед прийомом їжі, після відвідування громадських місць, туалету, міняти постіль, рушники, слідкувати за чистотою одягу;
- проводити вологе прибирання та провітрювання приміщень;
- мити кухонний посуд гарячою водою;
- купатись виключно у відведених для цього місцях, при купанні уникати можливості потрапляння води у рот;
- вживати лише свіжі продукти харчування, ретельно вимиті та оброблені гарячою водою фрукти, ягоди, зелень, овочі;
- для пиття вживати кип’ячену або бутильовану воду.