Цього тижня у Львові триває презентація Університету Нікосії, який знаходиться у Республіці Кіпр. Університет Нікосії є провідним академічним і науково-дослідним вузом, що прагне зберігати найвищі стандарти якості як в освіті, так і в галузі досліджень. Презентація відбувається за ініціативи Міжнародної Дипломатичної Місії Народної Дипломатії "Європейська Україна" в Республіці Кіпр. Повідомила прес-служба ЛМР.
«Надзвичайно важливою справою на сьогодні є намагання максимально залучити українську молодь до навчання за кордоном, адже у сучасному світі одним із найважливіших чинників розвитку є досвід і різнобічність. Йдеться про те, що студент у вищих навчальних закладах інших країн не тільки здобуває нові знання, а й опиняється у зовсім інших умовах та середовищі. Це дає можливість збагатити не тільки себе, а й країну, оскільки, найперше, опинившись за кордоном, людина знайомиться із тим, як функціонує університет у класичному демократичному устрої. Молодь за кордоном не тільки знайомиться із найкращими прикладами освіти, а й допомагає налагодити систему наукових контактів і досліджень в Україні, дослідити наш регіон з іншої точки зору», - вважає екс-Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща, доктор економічних наук, професор Маркіян Мальський.
В Університеті Нікосії навчаються студенти з різних країн світу, що сприяє створенню атмосфери дружби, взаєморозуміння та глобалізації мислення студентів.
В Університеті Нікосії йде постійна робота над підвищенням освітніх стандартів. Окрім навчання, студенти активно залучені в наукові дослідження, а також беруть участь у різних позакласних заходах: семінари, тренінги, клуби за інтересами, спортивні змагання.
«Дуже приємно, що саме у Львові розпочинається співпраця університету Нікосії з Україною. Головна мета співпраці - це зближення народів і культур та здійснення євроінтеграції, на яку орієнтована Україна і яка є доктриною для її подальшого розвитку. Для забезпечення максимального рівня співробітництва, передбачені не тільки студентські й наукові програми, а й культурні обміни, обміни між підприємцями. Сподіваюся, що обміни між Україною та Кіпром дадуть свої плоди, допоможуть українцям у їх намаганнях», - зазначає д-р Юрій Тітовець, Голова Представництва Міжнародної Дипломатичної Місії «Європейська Україна» в Республіці Кіпр.
«Кіпр загалом відомий світові як туристичний центр, але не потрібно забувати, що Кіпр є ще й хорошим центром освіти, як і будь-який інший член ЄС. Тому, відповідно, університетська програма Кіпру акредитована в Європі і дипломи, які отримують наші випускники, є дипломами європейського зразка. На Кіпрі є 5 університетів, 2 з яких є національними і три приватні. Університет Нікосії є традиційним національним університетом, в якому кожен знайде собі відповідний до вподобань напрям. Тут вже здобуває освіту багато українських студентів на різних спеціальностях, як на бакалавраті, так і на магістратурі. У співробітництві із Київським національним університетом ім. Т. Шевченка існує особлива програма, яка дозволяє студентам навчатися один семестр на магістратурі в університеті Нікосії і отримати два дипломи. Це не тільки збагачує студента досвідом, але й відкриває для нього різнобічність сприйняття знань та життя загалом», - розповідає д-р Павлос Павлоу, віце-президент з управління набором студентів Нікосійського Університету.
Університет Нікосії був відзначений Європейською Комісією грамотою Erasmus University Charter. Так само він є єдиним недержавним Університетом на Кіпрі, який отримав спеціальну позначку в додатку до Диплому від Європейської комісії з 106 Європейських Університетів, удостоєних такої відзнаки (Diploma Supplement). Крім того, Університет Нікосії є єдиним недержавним Університетом Кіпру, який знаходиться в EUA (European University Association).
Сьогодні Університет Нікосії – це провідний вищий навчальний заклад Кіпру, який є результатом згуртованої і систематичної роботи адміністрації та викладачів. Безперервний шлях, який розпочався 35 років тому, поклав початок Університету Нікосії, провідному в наданні вищої освіти на Кіпрі під девізом «Excellence in Education» («Досконалість в освіті»).