Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові створили скринінговий центр для обстеження жінок на рак

У приміщенні комунальної 5-ї міської клінічної поліклініки м. Львова відтепер працюватиме міський міжрайонний скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку у жінок. Всі обстеження тут є безкоштовними, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Це один із шести центів у Львівській області, які створені в межах співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку, департаменту охорони здоров’я ЛОДА та управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Кожен із скринінгових центрів має зручне розташування для закладів охорони здоров’я із зони його обслуговування та базується на уже існуючих установах, які проводять скринінг. До прикладу, міський скринінговий центр розташовано на базі 5-ї поліклініки, оскільки там діє міська централізована клініко-діагностична лабораторія, яка проводить щорічно більше 165 тис. цитологічних досліджень.

У скринінговому центрі для жінок створили усі комфортні умови для обстеження. Тут є найновіше обладнання для проведення гінекологічного та мамографічного огляду. Зокрема, центр забезпечений цифровим мамографом, сучасними мікроскопами з відеосистемою та комп’ютерною технікою для ведення електронного реєстру. Міський скринінговий центр також буде обладнано сучасним УЗД-апаратом та кольпоскопом. Загальна вартість обладнання у міський скринінговий центр становить 8,7 млн. грн. За кошти міського бюджету проведено поточні ремонти приміщень міського скринінгового центру на загальну суму 190 тис. грн. 

 «Наша 5-та міська поліклініка для цього Центру обрана не випадково, оскільки тут діє міська централізована клініко-діагностична лабораторія, яка проводить щорічно більше 165,00 тис. цитологічних досліджень. Цитологічне відділення обслуговує 11 жіночих консультацій м. Львова. За 2016 рік проведено 165 603 цитологічних досліджень, що складає 77% усіх досліджень по місту (всього по Львову – 215 898 цитологічних мазків). Станом за 7 місяців поточного року виконано 91 874 цитологічних досліджень на базі міської цитологічної лабораторії 5-ї міської поліклініки. Фінансування лабораторії здійснюється за рахунок міського бюджету.

Створення таких скринінгових центрів на території Львівської області і в місті Львові зокрема – це великий крок до подолання цієї проблеми, це великий шанс лікарям і жінкам вчасно виявляти передпухлинні стани або пухлини на ранніх стадіях. З 2007 року в нашій 4-тій міській поліклініці був мамограф, але його можливостей не вистачало на потребу, яка існує. Тому з відкриттям таких центрів можливості по профілактиці і ранньому виявленні захворювання у жінок зростають в рази», - говорить начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

 «Проект Світового Банку реалізується у Львівській області завдяки тісній співпраці Міністерства, облдержадміністрації та департаменту охорони здоров’я, який створений для доступності та максимального наближення методів ранньої діагностики раку у жінок. Також реалізація Проекту стосується покращення якості та ефективності лікування злоякісних новоутворень», - наголосила директор департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

Завідувач жіночої консультації 5-ї міської клінічної поліклініки м. Львова, позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я ЛМР з акушерства та гінекології Марта Терлецька наголошує: «Якщо ця патологія виявлена на першій стадії захворювання, то одужання зростає до 95%, тобто жінка продовжує активно жити. Виявлення на другій стадії раку шийки матки – одужання становить 80%, на третій стадії – лише 50%. Тому надзвичайно актуальною є своєчасна діагностика раку грудної залози. Цільова аудиторія щодо скринінгу раку грудної залози – жінки віку 45-65 років. Щодо раку шийки матки, то єдиним методом його раннього виявлення є скринінгове цитологічне обстеження. Його потрібно починати з віку 18 років або з початком статевого життя».

У центрі забезпечено повний цикл ведення електронної медичної картки пацієнта безпосередньо з робочих місць реєстратора, гінеколога, цитолога, рентгенолога. Програмний продукт «Електронний реєстр жіночого населення» проходить тестування і вже скоро запрацює у звичному режимі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...