Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відбувся кулінарний конкурс для дітей з інвалідністю Cupid’s Spoon

Участь у кулінарному конкурсі взяло 12 дітей — це вихованці центру «Простір можливості» та діти Молодіжного навчального центру ім. Св. Івана Боско.
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/1

Як передає пресслужба Львівської міськради, кулінарний захід Cupid’s Spoon - це гастроконкурс для дітей з інвалідністю та дітей позбавлених батьківського піклування, започаткований в Хорватії у 2021 році. Представники Cupid’s Spoon мандрують європейськими містами на спеціальному гастротраку та організовують кулінарні змагання. Переможець кулінарного конкурсу отримає поїздку на 7 днів до столиці Ховатії — місто Загреб, а також поїздку до Риму. 

Напередодні організація Cupid’s Spoon завітала до Львова, де провела конкурс для вихованців центру «Простір можливості» та дітей Молодіжного навчального центру ім. Св. Івана Боско, які приїхали до Львова зі східних областей України після повномасштабного вторгнення.

Як наголошує Ведран Хабел, президент організації Cupid’s Spoon, важливо показати суспільству, який великий потенціал закладено у дітях з інвалідністю, бо саме в такий спосіб їх можна інтегрувати у життя.

«Батьки мають вірити у своїх дітей, наставники мають вірити у своїх дітей і діти мають повірити у себе, а відтак суспільство має побачити, який великий потенціал у цих дітях і повірити в них.

Ми дуже хотіли приїхати саме в Україну. Ми підтримуємо вашу боротьбу. Хорватія у свій час теж через це пройшла. Ми розуміємо, що і в час війни й тоді, коли вона закінчиться, потрібно не забувати дітей з інвалідністю і приділяти їм постійну увагу, дбати про їхній розвиток, залучати їх до цікавих проєктів, залучати їх до життя міста, країни», — пояснює Ведран Хабел.

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/3

У межах конкурсу кожна дитина самостійно приготувала страву та презентувала її Ведрану Хабелу. Усі учасники отримали сертифікати про участь у конкурсі й подарунки від відділу промоції ЛМР. А переможець поїде у Загреб, щоб взяти участь у фінальному змаганні. 

«Ми у Львові докладаємо зусиль, щоб дбати про дітей з інвалідністю. Ми всі потребуємо різних заходів, різних розваг, цікавинок, веселого дозвілля і це нормально.

Кулінарний захід Cupid’s Spoon був організований для дітей із синдромом Дауна. Щоб вони навчилися готувати, полюбили кухню, повірили в себе. Нам у цьому допомогла посол Хорватії, яка порекомендувала організацію Cupid’s Spoon, що займається з такими дітками й вчить їх готувати. Причому у дуже цікавий, інтерактивний спосіб - приїздить спеціальний фургон, діти розважаються, готують, відчувають себе зірками на сцені, всі їм аплодують, радіють за них», — каже Тетяна Хабібірахманова, начальниця управління зовнішніх зв’язків і промоції ЛМР.

«Насправді у Львові створюють можливості для дітей з інвалідністю. Так цього року у Львові створено заклад «Простір можливостей». Наші вихованці стали учасниками кулінарного конкурсу Cupid’s Spoon. Адже ми навчаємо їх різних професій це помічник кухаря, помічник пекаря, флорист.

Тому дуже гарно, що у світі теж є такі ініціативи, участь у яких беруть діти з інвалідністю, і ми можемо також долучатися до них і спільно проводити заходи», — відзначила Галина Амеліна-Царьова, керівник закладу «Простір можливостей».


 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ