Завтра, 18 травня у Львові відбудуться заходи до 72-річчя депортації кримськотатарського народу з Криму, повідомила прес-служба Львівської міської ради.
«18 травня 1944 року радянська влада за вказівкою Сталіна депортувала до Центральної Азії, Сибіру та Уралу всіх кримських татар зі своєї батьківщини - Криму. Наслідки для корінного народу півострова стали жахливими - близько половини всього народу загинуло. Тільки у 1989 році кримським татарам надали право повернутись додому. Після анексії Криму Російською Федерацією, яка почалась у лютому 2014 року, кримські татари зазнають масових репресій: численні обшуки в будинках, зникнення і вбивства людей, переслідування, кримінальні справи та тюрми. Близько 20 000 кримських татар змушені були знову покинути свої домівки», - зазначають організатори.
Кримськотатарська громада міста Львова розробила план подій та запрошує львів’ян, переселенців та гостей міста разом вшанувати пам'ять про цю трагічну сторінку в історії народу. Вхід на всі заходи буде вільним.
Заходи організовують Меджліс кримськотатарського народу, громадська організація «Крим SOS», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові».
Контакт для ЗМІ: Алім Алієв, співзасновник громадської організації «Крим SOS», тел. 066 836 36 35, [email protected]
План заходів у Львові до 72-ї річниці депортації кримських татар з Криму:
18 травня
Львівська міська рада (230 кабінет)
11.00
Прес-конференція за участі представників кримськотатарської громади Львова
Перехрестя вулиць Краківської та Вірменської
12.00
Відкриття вуличної фотовиставки кримськотатарського фотографа “Я теж сумую. Твій Крим”
Зупинка між вулицями Шевченка та Городоцької біля театру Лесі Українки
13.00
Презентація графіті “Коли ми народом додому вернемось”
Проспект Свободи, майдан біля пам’ятника Т. Шевченка
19.00
Траурний мітинг до 72-ї річниці депортації кримських татар
20.00- 22.00
Масова акція « Запали вогник у своєму серці ».
З вогників будуть зображені Кримський півострів з числом 72, контури національних українських та кримськотатарських символів «Тамга» і «Тризуб».