Слухай онлайн
Політика

У президентському рейтингу лідирує невизначеність з вибором

У разі, якби президентські вибори в Україні відбулися у грудні 2017 року, найбільшу кількість голосів отримали б Юлія Тимошенко. За неї проголосували б 12% від тих, хто висловив намір брати участь у виборах. Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, йдеться в повідомленні на офіційному сайті Фонду.

Далі в рейтингу розташувались Петро Порошенко (10%), Анатолій Гриценко (8%), Вадим Рабінович (8%), Олег Ляшко (5%), Юрій Бойко (5%), Андрій Садовий (5%). 16% обрали відповідь «інший кандидат». Не визначилися зі своїм вибором 19% із тих, хто висловив готовність брати участь у виборах.

Водночас готовність взяти участь у президентських виборах висловили 67% населення, тоді як не готові – близько 20%.

Дві третини населення України (67%) вважають, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19% стверджують, що такі лідери вже є. У відкритому питанні (респонденти самі називали прізвища) найчастіше були названі: Святослав Вакарчук, Євген Мураєв, Вадим Рабінович, Володимир Зеленський, проте й ці прізвища називали 1–2% населення.

Довідка.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Фінансування опитування здійснене в межах проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ