Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

У продажі бізнесу Порошенка з'явилися нові подробиці

Продаж кондитерської корпорації "Roshen", яка належить президентові Петру Порошенку, виявився складним завданням для компаній-агентів. Про це в інтерв'ю "Українська правда" розповів керуючий директор компанії Rothschild в СНД Джованні Сальветти.

"Коли ми разом з ICU (засновником компанії є голова Нацбанку Валерія Гонтарева. - Gazeta.ua) прийняли цей мандат, ми знали, що це - дуже складне завдання. Ми насправді дуже постаралися, і компанія надала всю необхідну інформацію. Ми зв'язалися з усіма основними світовими гравцями, які працюють в цьому секторі: європейцями, північноамериканцями, азіатами, а також з деякими великими інвестиційними фондами", - сказав він.

"Потрібно усвідомлювати, що тільки гравці глобального рівня можуть дозволити собі купити таку велику компанію, вартість якої в нормальних ринкових умовах становитиме приблизно кілька мільярдів доларів", – сказав Сальветті.

Всі потенційні покупці виявилися байдужими до цієї можливості.

"Українсько-російський криза була на піку, і її розвиток був непередбачуваним, особливо в той час. Фактично, всі зацікавлені сторони повідомили нам, що не готові взяти на себе такий високий ризик і ввічливо відмовлялися від можливості", – заявив він.

Передання частки Порошенка в Roshen у сліпий траст є єдиним робочим варіантом, зауважив директор компанії Rothschild.

"Це рішення було найкращою альтернативою міжнародної практики для таких ситуацій", – резюмував Сальветті.

Петро Порошенко під час передвиборної кампанії 2014-го обіцяв продати бізнес. Однак не зробив цього. У січні торік передав корпорацію "Roshen" до "сліпого трасту" — це вид довірчого управління активами.

Gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ