Слухай онлайн
Політика

Україна боронить свободу та демократію всієї планети

Тема ХІ Київського безпекового форуму цьогоріч - «Регенерація безпеки: план для світу, регіону та України».

Понад 400 міжнародних та українських лідерів, представників політичних, ділових і громадських кіл із понад 20 країн обговорили глобальні безпекові тенденції та виклики в сучасних міжнародних відносинах, а також вагомість України для регіональної та європейської безпеки та демократії, проблеми економічної, інформаційної, енергетичної безпеки, співпраці України з НАТО, повідомляє «Голос України».

Зі спеціальною промовою на Безпековому форумі виступив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Виклики, які стоять перед цивілізованим світом, мають глобальний характер, наголосив він, зауваживши, що російська агресія не є конфліктом між Україною і Росією — Путін кинув виклик усій системі безпеки світу, Україна в його агресивних планах є дуже важливою складовою, але не останньою.

«Найбільш ефективною структурою у протистоянні російській агресії був і залишається Північно-Атлантичний альянс, який може і повинен дати адекватну відповідь на ті виклики, які стоять перед світом», — підкреслив А. Парубій. Він нагадав, що торік за його ініціативою український парламент ухвалив зміни до закону про засади внутрішньої і зовнішньої політики, де зазначено, що ключовим стратегічним напрямом зовнішньої політики України є вступ до НАТО, і ми твердо стоїмо на цій позиції.

«Так само як для України важливе членство в НАТО, так само і для НАТО важлива тісна співпраця з Україною», — наголосив А. Парубій.

Голова Верховної Ради розповів, що парламент прийняв у першому читанні закон про національну безпеку, який проводить масштабну реформу всього сектору безпеки та є надзвичайно важливим для його приведення до стандартів альянсу. А. Парубій запевнив, що до другого читання буде враховано всі рекомендації від наших партнерів з ЄС та НАТО. «Я впевнений, це стане ще одним вагомим і рішучим кроком до членства України в НАТО і до приведення українських Збройних Сил до стандартів НАТО», — зазначив він.

Глава парламенту подякував США за рішення, яке дуже довго очікувала Україна, — про надання летального оборонного озброєння. «Це рішення має не лише військове, а і символічне значення, — сказав А. Парубій. — Адже українським військовим вкрай важливо знати, що вони не самі у цій боротьбі і за нами стоїть увесь цивілізований світ. Ми сподіваємося, що таке ж рішення, як прийняли США, буде прийнято і нашими партнерами з ЄС та Канади».

При цьому Голова Верховної Ради зауважив, що поняття безпеки є набагато ширшим компонентом, аніж мілітарні виклики. Це безпека енергетична, інформаційна, гуманітарна, кібербезпека. Для України є надзвичайно важливою позиція щодо «Північного потоку-2», неприйнятність та недопустимість цієї ініціативи. А. Парубій нагадав, що лист про неприйнятність «Північного потоку-2» підписали і наші сусіди, спікери Литви, Латвії, Естонії, Польщі та України. Шість країн на сьогодні підписали лист, у якому йдеться, що це не економічний, а політичний проект Путіна, спрямований на енергетичний шантаж Європи та послаблення України. Голова Верховної Ради закликав всі європейські країни та членів НАТО ще раз проявити солідарність з Україною. «Ми повинні добитися замороження цього проекту і недопустимості його реалізації, — сказав А. Парубій. — Впевнений, що можемо об’єднатись і зупинити реалізацію проекту «Північний потік-2».

А. Парубій також відзначив ефективність міжнародного майданчика -Міжпарламентського союзу «Україна — Польща — Литва» та безпекових ініціатив у рамках такої співпраці, наголосивши на потребі відкласти в сторону всі історичні розбіжності, які були між нашими народами, а знаходити ті фактори, які нас об’єднують. «Ми повинні добитися того, щоб минуле не стріляло в майбутнє, шукати ті фактори, які нас об’єднують у регіоні», — сказав він.

Про це пише парламентський «Голос України».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");