Сільгоспвиробники зацікавлені як у збільшенні виробництва сої та соєвої продукції, так і у нарощуванні її експорту до країн Європейського Союзу. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час прес-конференції, передає Урядовий портал.
«Вирощування сої має позитивний ефект для сільського господарства України, оскільки ця культура – ідеальна для сівозміни практично всіх зернових культур. Крім того, соя та соєва продукція, особливо соєвий шрот, користується попитом на європейському ринку, а Україна може стати одним із її основних постачальників. Виходячи з цього, українські виробники зацікавлені в подальшому розширенні виробництва сої в Україні», - зауважила Олена Ковальова.
В 2016/17 маркетингового року в Україні з площі 1,9 млн га було зібрано 4,3 млн т сої, що є рекордним показником за роки незалежності. Середня урожайність склала 23,1 ц/га та є найвищою за останні 27 років. Мінагрополітики та експерти галузі прогнозують зростання в наступному маркетинговому році посівних площ під сою на 100-200 тис га та, відповідно, врожаю сої на 10-13% в порівнянні із поточним періодом.
«Наразі майже 40% сої, що виробляється в світі – експортується. З урахуванням експорту продуктів переробки сої (соєвий шрот) на експорт припадає понад 55% світового виробництва сої», - зазначила Олена Ковальова.
Незважаючи на достатньо коротку власну історію з культивації сої, Україна спромоглася за останні 10 років зробити значний прорив. За прогнозами USDA, в поточному 2016/2017 сезоні Україна вийшла на 8 позицію в рейтингу світових виробників сої, а серед найбільших експортерів сої Україна є сьомою з часткою в світовому обсязі торгівлі близько 2%.
«Окремо слід відмітити перспективність експорту органічних соєвих бобів з України. За оцінками експертів, у 2016 році він становив понад 11 тис. т, а середня ціна на 50-70% більша за ціну на сою традиційного виробництва. Частка ЄС в експортних поставках української органічної сої перевищує 80%», - відмітила заступник Міністра.