Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Укренерго отримало €30 мільйонів від Німеччини

Ці кошти будуть спрямовані на підвищення стійкості української енергосистеми
фото Укренерго

«Укренерго» залучило 30,4 мільйона євро від уряду Німеччини для підвищення надійності роботи української енергетичної інфраструктури.

Про це у телеграмі повідомляє Укренерго.

У Берліні, напередодні Міжнародної конференції з відновлення України, голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та членкиня правління державного Німецького банку розвитку KfW Крістіан Лайбах та директорка KfW по регіону Східна Європа, Кавказ, Центральна Азія Вероніка Гарсіа дель Арко, у присутності міністра енергетики України Германа Галущенко, генерального директора Директорату Європейської комісії з питань розширення Герта Яна Купмана та  державного секретаря міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН Йохена Фласбарта, підписали кредитну угоду на суму 30,4 млн євро. Кошти для фінансування проєкту на пільгових умовах надав Уряд Німеччини. Відповідну гарантійну угоду від Уряду України підписав міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Ці кошти будуть спрямовані на підвищення стійкості української енергосистеми та забезпечення стабільної роботи магістральної високовольтної мережі «Укренерго». Реалізація цього проєкту дозволить суттєво підвищити ефективність передачі електроенергії по країні та посилить синхронну роботу української та європейської енергосистем. 

«Вдячні KfW за ініціативу щодо фінансування підвищення надійності української енергетичної інфраструктури та інших важливих проєктів, які вже реалізуються за підтримки Уряду Німеччини. Наша співпраця в рамках підписаних угод є свідченням сили партнерства, демонструючи виняткову командну роботу та непохитну відданість, що сприяють успішній реалізації проєктів, спрямованих на сталий розвиток і прогрес», - зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.

«Ми щиро вдячні Уряду Німеччини та державному Німецькому банку розвитку KfW за надану допомогу. Кредитні кошти, які ми отримали від наших партнерів, будуть направлені на реконструкцію однієї з наших підстанцій у західному регіоні. Після модернізації - це буде високотехнологічний автоматизований об’єкт, який відповідатиме вимогам ENTSO-E щодо надійності роботи системи електропередачі та безпеки мережі. Також надане фінансування допоможе закупити дороговартісне високотехнологічне обладнання для підстанцій, які були пошкоджені під час ракетних та дронових атак ворога», - зазначив Володимир Кудрицький.

«Реконструкція, модернізація та розширення інфраструктури передачі електроенергії є надзвичайно важливими для відновлення та економічного розвитку України. Підвищення енергоефективності та інтеграція з Європою електроенергетичної системи України сприятимуть стабілізації подачі електроенергії. Як наслідок, по всій країні покращаться як умови для господарської діяльності, так і повсякденне життя українців», - підкреслила член правління KfW Крістіан Лайбах. 

Від початку повномасштабного вторгнення, за підтримки Німецького банку розвитку KfW, НЕК «Укренерго» вже залучило фінансову допомогу для відновлення та розбудови мережі передачі електроенергії на загальну суму близько 208,8 млн євро (з урахуванням нового кредиту). Ми щиро вдячні нашим європейським партнерам за постійну допомогу, яка так необхідна українській енергосистемі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ