Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Уряд продовжив реорганізацію ДК "Українське державне об'єднання "Радон"

У рамках реорганізації Державної корпорації "Українське державне об'єднання "Радон" Кабінет Міністрів України на сьогоднішньому засіданні ухвалив рішення про реорганізація цього об'єднання, - повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

Процес реорганізації корпорації не створює жодних ризиків для безпечного функціонування системи по поводженню з РАВ та не передбачає зупинки роботи самих комбінатів, які входять до корпорації та спеціалізуються на збиранні, транспортуванні, кондиціюванні та зберіганні радіоактивних відходів від всіх підприємств держави, у тому числі, розташовані у зоні відчуження ЧАЕС.

Йдеться про підвищення ефективності управління даною галуззю, оскільки свого часу корпорація була створено за процедурою, що не відповідає положенням Господарського кодексу.

Крім того, реорганізація структури управління комбінатами дозволить не лише привести у відповідність організаційно-правову структуру, а й вивільнити кошти. Йдеться про понад 50 млн. грн щорічно. Кабінет Міністрів пропонує їх перенаправити на будівництво об’єктів інфраструктури поводження із РАВ.

Як відомо, торік Уряд відновив цільове використання Державного фонду поводження з радіоактивними відходами, завдяки чому в грудні 2018 року завершені роботи з будівництва І черги комплексу ʺВекторʺ. Його будівництво тривало понад 20 років.

Також зараз завершується реалізація міжнародних проектів на промисловому майданчику ЧАЕС - будівництво НБК та СВЯП-2 і триває будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Довідково: Українське республіканське об‘єднання ʺРадонʺ було утворено постановою Ради міністрів УРСР від 21 грудня 1990 року № 377 ʺПро поліпшення справ з захороненням радіоактивних відходівʺ. Цією постановою були визначені головні завдання – збирання, транспортування, переробка та захоронення радіоактивних відходів, джерел іонізуючого випромінювання, дезактивація спецодягу та засобів індивідуального захисту на території республіки та визначені зони обслуговування для шести спецкомбінатів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ