Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

В Антарктиді тисячі дитинчат імператорських пінгвінів потонули в морі

В Антарктиді тисячі дитинчат імператорських пінгвінів потонули в морі Уедделла в Антарктиці, коли морський лід, на якому вони росли, зруйнувався. Це показали знімки з космосу.

Про драматичні втрати молодих імператорських птахів повідомила група Британської антарктичної служби, передає Громадське, посилаючись на ВВС.

Така катастрофа періодично повторюється з 2016 року й тепер колонія імператорських пінгвінів, яка протягом останніх декількох десятиліть мала в середньому від 14 тисяч до 25 тисяч пар для розмноження (5-9% світової популяції), по суті, зникла.

Науковці виявили, що у 2016 році через незвично теплу і штормової погоди морський лід розламався саме в тому місці, де пінгвіни виводили потомство, і майже всі пташенята загинули. Те ж саме повторилося в два наступних роки.

Вчені кажуть, що цьогоріч дорослі пінгвіни з тисячами дитинчат загинули, коли опинилися на краю шельфового льодовика Брюнт, і птахи досі не відновили популяцію.

"Ми відстежували популяцію в цій та інших колоніях останні десять років, використовуючи супутникові знімки з дуже високою роздільною здатністю. Ці знімки чітко показують катастрофічну загибель потомства в цьому місці останні три роки", — зазначив фахівець з віддаленого моніторингу Пітер Фретвелл.

"Однозначний зв’язок між ламким льодом і зміною клімату встановити неможливо. Однак повна загибель потомства в цій колонії раніше ніколи не траплялася", — додав він.

Імператорський пінгвін — найбільший з сучасних видів пінгвінів, який опинився під загрозою через зміни клімату. Дослідження показують, що цей вид може втратити від 50% до 70% світового населення до кінця цього століття, якщо морський лід зменшиться так, як це передбачають комп’ютерні моделі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ