Слухай онлайн
Економіка  |  Здоров'я

В ОП відбулася нарада щодо виробництва імунобіологічних препаратів із застосуванням генної інженерії

Під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської відбулася нарада з питань розвитку системи біологічної безпеки України. Зокрема, обговорювалося створення умов для наукових досліджень та виробництва імунобіологічних препаратів із застосуванням генно-інженерних технологій, повідомляють у пресслужбі ОП.

У нараді взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів України та керівники й провідні академіки Національної академії наук та Національної академії медичних наук України.

Президент Володимир Зеленський поставив завдання щодо створення центру, який координуватиме співпрацю між науково-дослідними установами та виробничими потужностями країни у напрямку створення умов для забезпечення вітчизняними вакцинами. У перспективі це дасть змогу подолати залежність держави від імпорту вакцин та імунобіологічних препаратів, а також протидіяти негативному впливу біологічних факторів та біозагроз для держави.

Під час наради представники МОЗ презентували бачення щодо напрямів локалізації виробництва вакцин, здійснення науково-дослідницьких та науково-технологічних розробок із застосуванням генно-інженерних технологій. Також присутні науковці наголосили на необхідності надання пріоритету генно-інженерним технологіям виробництва імунобіологічних препаратів.

Заступник керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, а також радник керівника Офісу Глави держави Михайло Пасічник акцентували увагу на тому, що питання сучасних наукових досліджень у сфері біобезпеки, вірусології та захисту населення від інфекційних захворювань є надзвичайно важливими, а тому необхідно виробити найоптимальніші стратегії їхнього впровадження, перебачити ресурсне та логістичне забезпечення цього процесу.

За результатами наради мають бути підготовлені відповідні пропозиції.

  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ